Ziraat'ten Faturaları Rahatlatacak Kampanya! 3 Yıl Vadeli 50 Bin TL Kredi İmkanı!

Faturalardan tasarruf etmek isteyenler bu kredilere başvuruyor. Ziraat Bankası tasarruf için kampanya başlattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Elektrik, su, internet doğalgaz derken ailelerin gider kalemleri arasında önemli bir yer tutan faturalar son günlerde artmaya başlar. Faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlar, çareyi tasarruf yapmakta buluyor. En azından her faturandan biraz kısabilme imkanı sağlaması amacı ile tasarruflu ürünle ve yalıtım sistemlerine ilgi arttı.

Faturalar Arttı

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla beraber özellikle doğalgaz ve elektrik fatura miktarlarında artış olması kaçınılmaz görünüyor. Bu faturaları düşürebilmek için tasarruf araçlarına yönelen vatandaş enerji verimliliği yüksek olan elektrikli cihazlar ve ısı yalıtımı için kullanılan malzemelere yöneldi. Bu kapsamda ortaya çıkacak giderler için ise bankaların enerji verimliliği için düzenlediği kampanyalar arayış içerisinde kişiler hemen her gün bu konuyu araştırıyor.

Enerji Verimliliği Kredisi

Türkiye’nin en büyük bütçeli kamu bankalarından olan Ziraat Bankası, kendi imkanları ve devlet destekli ihtiyaç kredilerinin çeşitliliği ile akıllarda yer edindi. Enerji verimliliğini artırmak ve boşa giden parayı en aza indirme isteyen vatandaşlar içinde bir kredi kampanyası hazırladı. Bu kredi kapsamında hangi giderlerin kredilendirileceği de tek tek belirtilldi. İşte o giderlerler:

Kredilendirilen Giderler

●       Yalıtımlı pencere doğrama sistemleri, kapı ve çatı sistemleri

●       Dış cephe mantolama ve konutun zemin, duvar ve tavanın ısı, su, ses ve yangın yalıtımı

●       A sınıfı performansa sahip beyaz eşyalar (Buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır  makinesi, fırın,derin dondurucu, klima, kazan, termosifon vb)

●       Doğalgaz sistemleri (kombi, tesisat, radyatör, ısı paylaşım sistemleri gibi doğalgaz dönüşüm sistemleri)

●       Verimli aydınlatma sistemleri (tasarruflu veye ledli aydınlatma cihazları)

●       Güneş enerjisi ile ısıtma ve sıcak su sağlayan sistemler (panel, kazan, tesisat, radyatör)

Enerji kredisi verimliliği adına kredi kullanma imkanı sunan banka, kredinin kullanım koşullarını da detaylandırılmış durumda. Buna göre 50 bin liraya kadar kullanılabilen kredi için yüzde 1.59’dan başlayan faiz oranı uygulanmakta. Ayrıca 36 ay vade imkanı olan kredide TC kimlik numarası ile başvuru imkanı da sağlanmakta

HABERİ PAYLAŞ: