Ziraat Bankası'ndan Heyecanlandıran Adım! Atılan İmzalarla Yeni Dönem Başlıyor

Ziraat Bankası yeni dönemde Ankara Üniversitesi ile bir anlaşmaya imza attı. Yeni anlaşma ile birlikte Ziraat Bankası Bankacılık Okulu açılacak. Yeni bankacılar yetiştirilecek.

Finans 25.09.2021 - 13:47 25.09.2021 - 13:47 Serhat Karaman

Ziraat Bankası çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bir süredir üzerinde çalıştığı projesi için imzaları atarak oldukça heyecan verici bir iş birliğine imza attı. Ziraat Bankası ile Ankara Üniversitesi arasında finansal eğitimin güçlendirilmesi ve yeni kapılar açılması için bir adım atılmış oldu.

Ziraat Bankası ile Ankara Üniversitesi arasında imzalanan yeni anlaşmanın detayları, finans sektörüne yeni bir bakış açısı kazandıracak. Anlaşmanın Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar ile Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar arasında imzalandığı öğrenildi.

BANKACILIK SEKTÖRÜNE YENİ İSİMLER KAZANDIRILACAK

Kamu bankaları arasında en güvenilir bankalar sıralamasında ilk sırayı alan Ziraat Bankası bir marka halini aldı. Bu süreçte Ankara Üniversitesi ile yapılacak ortak çalışmalar sonrasında sektöre yeni bankacıların kazandırılması amaçlanıyor.

Anlaşma ile birlikte Ziraat Bankası Bankacılık Okulu açılacak. Bu okul ile birlikte finansal çalışmaların yürütülmesi için araştırmalar yapılacak. Aynı zamanda bankacılık eğitimi verilecek ve öğrenciler mezun edilecek. Okuldan mezun olacak ve Ziraat Bankası’nda göreve başlayacak olan öğrenciler için çalışma hayatı öncesinde çeşitli eğitimler düzenlenecek.

ZİRAAT BANKASI BANKACILIK SEKTÖRÜNDE BİR İLKE İMZA ATIYOR

Bankacılık sektöründe günümüz şartlarında tam rekabetin olduğu düşünüldüğü zaman yeni teknolojilere ve gelişimlere açık olmanın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ziraat Bankası ile Ankara Üniversitesi arasında imzalanan yeni protokol sonrasında bankacılık öğrencilerinin bir adım daha ön plana çıkmaları bekleniyor.

İki taraf arasında atılan adımlar sonrasında bundan sonraki süreçte de iş birliğinin artarak devam etmesi amaçlanıyor. Öğrenciler bankacılık okulu ile birlikte yeniliklere kendilerini kısa sürede adapte edebilecekler. Böylece bankacılık sektöründe sivrilerek başarılarını kanıtlayıp kendilerine bir yer edinebilecekler.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@