Ziraat Bankası'ndan Anne ve Babalara Müjde! Devlet Destekli 15 Bin Liraya Varan Anında Kredi Verilecek

Ziraat Bankası gün geçmiyor ki yeni bir kredi paketi ile gündeme gelmesin. Son olarak anne ve babalar için özel devlet destekli 15 bin liraya varan yeni kredi paketini açıkladı. İşte detaylar...

Kredi 26.01.2022 - 10:57 26.01.2022 - 10:57 Serhat Karaman

Kamu bankası olan Ziraat Bankası her geçen gün vatandaşı farklı şekillerde desteklemenin bir yolunu buluyor. Bunun üzerine pek çok kampanyayı arka arkaya açıklamaya devam ediyor. Özellikle okul çağında çocuğu olan anne ve babalar için bombayı patlattı. 

Ziraat Bankası devlet destekli olarak yeni kredi kampanyasının detaylarını açıkladı. Bu kampanyanın detaylarına bakılarak anne ve babaların okul çağındaki çocukların ihtiyaçlarını zorlanmadan gönül rahatlığı ile karşılayabilmeleri için devlet destekli olarak yeni bir kredi paketinin hazırlanmasına karar verildi. 

ZİRAAT BANKASI ŞUBAT SONUNA KADAR ANNE VE BABALARA DESTEK VERECEK!

Öğretim senesinin ilk yarısının sona ermesi ile birlikte okullar tatil oldu. Yakın zamanda okulların ikinci yarısının açılması bekleniyor. Bu durum yeni masrafları da beraberinde getiriyor. Anne ve babalar için yeni masrafların gündeme gelmesi nakit sıkıntısı yaşayan anne ve babalar için endişe verici olabiliyor. 

Ziraat Bankası devlet destekli olarak hazırladığı yeni kampanya ile birlikte ortaya çıkabilecek nakit sıkıntısına çözüm buldu. Kredi kampanyasının Şubat ayının sonuna kadar geçerli olduğu belirtildi. 

KİMLER 15 BİN LİRAYA VARAN KREDİ PAKETİNDEN YARARLANABİLECEKLER?

Kredi kampanyasının devlet destekli olması pek çok ebeveynin içini rahatladı. Düşük faiz oranları ile verilecek olan kredi miktarı da 15 bin liraya kadar yükselecek. Bunun üzerine anne ve babalarda kredi alabilmeleri için aranan bazı özellikler bulunuyor. Bu özellikler ise kredi notunun en az 1100 puan ve üzerinde olması olarak açıklandı. 

İşyerinde çalışan ebeveynlerin en az bir senedir aynı işyerinde çalışıyor olmaları ve primlerinin düzenli olarak yatırılıyor olması gerekmektedir. Emekli olan ailelerin ise emekli maaşlarını Ziraat Bankası’na taşımaları ve buradan almaları gerekmektedir. Kredinin ihtiyaç kredisi adı altında 36 ay vadeli olarak verilmesi planlanıyor. Üstelik 3 aylık ödeme erteleme seçeceği de bulunuyor. 

ANNE VE BABALAR KREDİ BAŞVURUSUNU NASIL YAPABİLİR?

Ziraat Bankası hesabı olan ve bir şekilde banka ile çalışan kişiler için genellikle kredi başvurusu yapmak daha kolay. Şubeye gitmeden mobil ve internet bankacılığı üzerinden sorunsuz bir şekilde kredi başvurusu yapılabilir. Bununla birlikte aynı gün içerisinde başvuruya onay gelmektedir. 

Banka ile çalışmayanların gelir belgeleri ve kimlikleri ile birlikte en yakın Ziraat Bankası şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Böylece başvuru süreci başlatılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@