Ziraat Bankası’ndan 50 Bin TL Eğitim Kredisi! Eğitim Masraflarını Düşük Faiz İle Karşılama İmkanı!

Kamu bankasından eğitime destek kredisi. Ders çalışmak sizden ihtiyaçlarınızı karşılamak Ziraat’ten.

Kredi 05.10.2021 - 14:57 05.10.2021 - 14:57 Göksel Sarı

Yeni eğitim öğretim yılın başayalı neredeyse  bir ay dolmak üzere. Okulların yüz yüze olması ile beraber hem ilkokul hem lise hemde üniversite öğrencilerinin masrafları artmış durumda. Bu durumda aile bütçeleri sarsılan hane halkı çareyi desteklemelerde ve kredilerde buluyor. Okul masraflarına birde servis ücretleri ve üniversiteliler için geçerli olan artan yurt ve ev kirası fiyatları da eklenince cüzdanlar tamamen boşalmış durumda.

Eğitim Masrafları İçin 50 Bin TL Kredi Müjdesi!

Bu durumda masraflarını uygun koşullar altında kredi kullanarak karşılamak isteyen tüketiciler, Ziraat Bankası'nın hazırlamış olduğu eğitim kredisi paketini araştırmaya koyulmuş durumda. Vatandaşların en çok istediği kredi şekli olan uzun vade, yüksek miktar ve düşük faiz oranlarının üçünü bir arada kullanma imkanı sunan Ziraat, eğitim kredisinde yüzde 1.59 faiz oranı uygulamakta. 36 aya kadar varan vade seçenekleri ile uzun geri ödeme planları oluşturmaya yardımcı olan banka 50 bin liraya kadar kredi kullanımına onay vermekte.

Aileler Öğrenci Belgesi İle Başvuru Yapabilir

Başvurularının gerek dijital ortamda gerekse fiziki banka şubelerinde kabul edildiği krediyi kullanabilmek için öğrenci olduğunuzu belgelemeniz isteniyor. Öğrenci ailelerinin başvurularında ise, öğrenci olan çocuğunuzun durumunu belgelemeniz ve ardından düzenli bir gelirinizin olduğunu ispatlayınız gerekmekte. Bu kapsamda verilen krediler ile ister öğrenci olsun ister öğrenci velisi olsun kredi kullanımı gerçekleştirebiliyor.

Ziraat Bankası’nın Eğitim Kredisine Sağladığı Ayrıcalıklar Neler ?

Keyif, ipotek veya teminat şartlarının aranmadığı kredi için başvuru ekranı da açılmış durumda. Bu ekrandan online başvuru yapabileceğiniz gibi, başvuru formu, kimlik ve yukarıda belirttiğimiz diğer belgeler ile başvurularınızı şubelerden de yapabilirsiniz. Eğitim öğretim yılının başlaması ile çok tercih edilmeye başlanan kredi, yıl sonuna kadar bu oranlarla devam edecek. Ayrıca kredinin geri ödemesi sırasında toplu olarak borcun tamamı veya bir kısmı kapatılmak istendiği zaman da Ziraat bankası tarafından faiz oranlarında indirime gidilmekte.