Ziraat Bankasından 1 yıl Ertelemeli 150 Bin TL Kredi! 84 Ay Vadeli Kefilsiz Kredi!

Ziraat Bankası bir kredi kampanyasını daha duyurdu. Yapılan açıklama milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor.

Kredi 29.09.2021 - 21:00 29.09.2021 - 21:00 Serhat Karaman

Ziraat Bankası özellikle bazı meslek gruplarına sağladığı avantajlı krediler ile ilgi oldağı oluyor. Sağladığı avantajları kredi kampanyasını düzenlediği meslek gruplarının şartlarına göre belirleyen Ziraat, tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile uğraşa kişiler için özel kredi paketleri ve kampanyalarından yararlanma imkanı sunuyor.

Kamu bankası olması özelinde imkanları ve yapabileceği kampanyalar daha geniş olan banka geçmişten bugüne kadar tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yanında olmaya çalışıyor. Ziraat Bankası’ndan 150 bin liraya kadar kredi imkanı tanınması da bunun göstergelerinden bir tanesi olarak yorumlandı.

7 Yıl Vade İmkanı

7 yıl vade süresi ile verilen kredi, vatandaşların başvurusuna göre 150 bin liraya kadar çıkabiliyor. Kredi çekim tutarı belirlenirken şahsen başvuran kişinin gelir durumu, daha önce bankalardan kullanılan kredileri aksatma veya geciktirme süreleri ve bunların sonucunda oluşan kredi notu önemli bir kriter olarak göz önüne alınıyor. Yapılan başvuruların değerlendirilmesi ve onay sürecinin ardından başvuran kişilere bir Ziraat Bankası açılarak hesaplarına onaylanan tutarların aktarılması sağlanıyor. 

Tarım ve Hayvancılık İçin Veriliyor

Kredi kullanımı kapsamında olan vatandaşların kentlerden köylere geri dönerek, tarım, bitkisel teknolojiler, süt ve süt hayvanları üretimi ve geniş kapsamlı katma değeri yüksek tarım ürünleri yetiştirme amacı ile krediler başvurmalrı bekeniyor. Kullanılacak kredi tutarının belirlenen iş kolu üzerinde ki maliyetleri hesaplanacağı kampanya ile kent  yaşamından ise köy yaşamını tercih ederek tarım ve hayvancılık alanlarında üretim kapasitesinin artırılması hedefleniyor.

Amaç Köyleri Canlandırmak

Bu kredi kampanyası sürecinde Tarım ve Orman Bakanlığının destekleri ve yardımlarının da etkili olduğu vatandaşlar tarafından dile getiriliyor. Bir yıl ertelemeli olan kredinin Bakanlık tarafından desteklenmesi amacı ise kırsal yerlerden kentlere göçün önüne geçerek köylerdeki nüfusu ve verimli arazileri kent nüfus kalabalığına eklemeden oldukları bölgelerde ekonomiye kazandırmak. Bu kapsamda 1 yıl ertelemeli, 84 ay vade ile verilen çiftçi kredileri köyde tarım ve hayvancılık yapmak isteyen vatandaşların işlerini kolaylaştırmak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@