Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan Resmi Duyuru! Kredi Faiz Oranları Değişti

Kamu bankaları peş peşe yaptıkları açıklamalarla kredi faiz oranlarını değiştirdiklerini duyurdu. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan kredi çekmek isteyenleri ilgilendiren gelişmeler haberimizde

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Acil nakit ihtiyacı olanların ilk başvurduğu bankalar olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, tüketici kredilerinde yeni güncellemeler yaptı. Kredi çekmeyi düşünen herkesin merakla beklediği Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi faiz oranları açıklandı. Bankalar peş peşe kredi faiz oranlarında değişikliğe gidildiğini açıkladı ve böylelikle vatandaşları yakından ilgilendiren yeni kredi faiz oranları belli oldu.

Kamu Bankalarından Kredi Faiz Oranı Duyurusu

Türkiye’nin en büyük kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, tüketici kredilerinin faiz oranında değişikliğe gitti. En uygun koşullarda kredi çekmek isteyen vatandaşlar, bir yandan hangi bankaların ne kadar faiz aldığını araştırırken bir yandan da gözünü kamu bankalarına dikiyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tan ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi kullanmak isteyenler için yeni faiz oranları açıklandı.

Kamu Bankalarının Güncel Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın tüketici kredisi yüzde 1.59 faiz oranıyla sunulurken taşıt kredisi ise yüzde 1.61’den veriliyor. Ziraat Bankası’ndan konut kredisi kullanmak isteyenler için yüzde 1.41 oranında faiz uygulanıyor. Vakıfbank’ın ihtiyaç kredisi yüzde 1.61 oranında faizle verilirken, Sarı Panjur Konut Kredisi kampanyasında yüzde 1.37 faizle ev kredisi veriliyor. Vakıfbank’ın taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.50 olarak açıklandı.

Öte yandan Halkbank da kredi faiz oranlarında değişiklik yaptı ve ihtiyaç kredisini yüzde 1.63 faizle vermeye başladı. Halkbank’ta konut kredisi yüzde 1.38 faizle, taşıt kredisi ise yüzde 1.54 faizle kullanılabiliyor.

Kamu Bankalarından Nasıl Kredi Kullanırım?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tan kredi çekmek için bankaların belirlemiş olduğu şartları taşımak gerekiyor. Çekilen kredinin türü ne olursa olsun başvuru sahibinin aylık gelirine bakılır. Aylık geliri kredi taksitlerini karşılamaya yetiyorsa kredi başvurusuna daha kolay şekilde onay verilir. Öte yandan kişinin banka kredi notu da çekilecek kredinin üst limitini belirleme konusunda önemli bir kriter olarak görülüyor.

HABERİ PAYLAŞ:
HABER KREDİ EDİTÖRÜNDEN