Emekliye maaş promosyonu konusunda özel bankalar arasında başlayan rekabette gözler kamu bankalarına çevrilmişti. Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından uygulanacak olan rakam için gözler SGK tarafından açıklanacak olan yapılacak olan duyuruya çevrilmişti. 

Son dönemde enflasyonda yaşanan yükseliş nedeniyle emekli maaşlarına rekor oranda zamlar yapılmış en düşük emekli aylığı 3 bin 500 liraya yükseltilmişti. Emekli maaşlarında yaşanan yükseliş Merkez Bankası tarafından uygulanan yeni politikalar nedeni ile mevduat ihtiyacı doğan bankaların da iştahını kabartmış ve emeklilerin maaş promosyonları rekor oranda zamlanmıştı. 

EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU SON DURUM NE, EMEKLİYE EN YÜKSEK PROMOSYON HANGİ BANKADA?

Emeklilere en yüksek promosyon yarışı bankalar arasında tüm hızı ile devam ederken bir emekliye promosyon müjdesi de SGK tarafından verilmişti. SGK daha önceki dönemlerde en düşük 500 TL, en yüksek 750 TL olarak belirlemiş olduğu promosyon tutarında yeni rakamlarını resmen duyurdu. Yeni açıklanan liste ile 1 Kasım 2022 tarihi itibari ile ödenecek olan en düşük rakamlar şu şekilde sıralandı;

Emekli maaşı 3 bin 500 TL'ye kadar olan emeklilere 3 bin TL,

Emekli maaşı 3 bin 500 TL ile 7 bin 500 TL arasında olan emeklilere 3 bin 500 TL,

Emekli maaşı 7 bin 500 TL ile 10 bin TL arası olanlara 4 bin 500 TL,

Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler? Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler?

Emekli maaşı 10 bin TL'den fazla olanlara 5.000 TL. 

promosyon duyurusu

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ PROMOSYONU KAÇ TL OLDU, 2022 -2023 PROMOSYON TUTARI ÖDEMESİ NE KADAR?

Emeklilere daha önce en düşük maaş tutarı için 500 TL ödeyen Ziraat Bankası yapılan yeni anlaşma ile bu rakamı en düşük 3 bin liraya çıkarmış oldu. Böylelikle promosyon tutarına yüzde 500'lük dev bir zam yapılmış oldu. Ziraat Bankası tarafından bir önceki promosyon döneminde SGK tarafından açıklanan rakamlar ödenirken yeni dönemde bu rakamların üzerine ek bir ödeme yapılıp yapılmayacağı da merak konusu oldu. Söz konusu sorunun yanıtı ise 1 Kasım 2022 tarihi itibari ile güncellenecek olan promosyon rakamları listesi ile belirlenmiş olacak.