Son dnemde bankalar tarafından vatandaşlara duyurulan kredi ve kampanya haberleri sık sık gündeme gelmeye başladı. Vatandaşların bütçelerine uygun bir şekilde sunulan bu kredi ve kampanyalar sayesinde kart harcamalarında geçerli olan pek çok avantajlar da yayımlandı. Ziraat Bankası tarafından yapılan son açıklama ile birlikte Bankkartı olan vatandaşlara belirli harcamalara özel toplamda 475 TL hediye edileceği ifade edildi. Kampanyanın duyurulması ile birlikte pek çok vatandaş tarafından bu kredilerden kimlerin, nasıl faydalanabileceği gibi detaylar da merak edilmeye başlandı. 

ZİRAAT BANKASI 475 TL VERECEK! 

Konu hakkında Ziraat Bankası kendi resmi internet sitesi üzerinden açıklamalarda bulundu. Yapılan bu açıklamalara göre toplamda 475 TL verilecek olan bu kart kampanyalarının detayları şu şekildeydi;

Market Alışverişlerinde 150 TL verilecek! 

Market, Bakkal, Kasap, Manav ve Şarküteri harcamalarında geçerli olmak üzere verilecek olan bu kart kampanyasına göre kişilerin belirli üye iş yerlerinden 300 TL ve üzeri 6 defa alışveriş yapması gerektiği öğrenildi. Her alışverişte 25 TL Bankkart lira verileceği açıklanırken en fazla 150 TL verileceği öğrenilmiş oldu. Kampanyaya katılmak isteyen kişiler için ise son gün 16 Mart 2023 olarak belirlendi. 

Akaryakıt Harcamalarında 75 TL verilecek! 

Bu kampanyada ise 250 TL ve üzeri dördüncü akaryakıt ya da otogaz harcamalarında 75 TL Bankkart lira verileceği öğrenildi. 31 Mart 2023 tarihine kadar geçerli olacak olan bu kampanyaya göre katılım sağlamak isteyen kişilerin Bankkart Mobil üzerinden ya da internet sitesinden katılım sağlaması gerektiği öğrenildi. 

QR Harcamlarına Özel 100 TL verilecek! 

1 Mart ile 31 Mart tarihleri arasında geçerli olacak olan bu kampanyaya göre Bankkart Mobil'den katılım sağlanması sonucunda 100 TL ve üzeri her alışverişte 10, toplamda ise 100 TL verileceği açıklandı. Aynı gün aynı işyerinden yapılan işlemlerden ise sadece ilkinin kampanyaya dahil edileceği ifade edildi. 

Başvuru için son 2 ay! Bakanlık başvuru yapan aile üyelerine 1250 TL verecek Başvuru için son 2 ay! Bakanlık başvuru yapan aile üyelerine 1250 TL verecek

E-Ticaret Alışverişlerine 150 TL verilecek! 

Son olarak E-Ticaret alışverişlerinde tek seferde yapılacak olan 400 TL ve üzeri her harcamada 30, toplamda 150 TL alınabileceği ifade edildi. Katılım sağlamak isteye kişilerin yine Mobil Uygulama ya da internet sitesi üzerinden katılım sağlaması gerektiği ifade edilirken, son günün 31 Mart olduğu da açıklandı.