Gerek devlet bankaları gerekse kamu bankaları tarafından verilmekte olan emekli promosyon ödemelerinde sona gelinmiyor. Bazı bankalar promosyon ödemelerini sonlandırsa da pek çok banka kurum ve kuruluşu emekli vatandaşlara promosyon ödemelerini yapmaya devam ediyor.

Bankalar tarafından verilen promosyon tutarlarında sürekli olarak artışa gidilirken yeni rakamlar da duyurulmaya devam ediyor.

Ortalama 3 bin TL bandında ilk olarak verilmeye başlanan promosyon ödemeleri daha sonra 5 bin TL baremine çıkarılmış ve emeklilerin istekleri üzerine 7 bin 500 TL seviyelerine kadar yükseltilmişti. Hatta bankalar tarafından sunulan ek ödeme fırsatları ile bazı emekliler 10 bin TL'nin üzerinde promosyon ödemesi almış oldu.

Bankalar tarafından emekli vatandaşlara verilen promosyon ödemeleri ile ilgi pek çok bankanın ödediği tutar yüksek olsa da emekli vatandaşlar devlete bağlı olarak hizmet veren ve halk arasında devlet bankası olarak adlandırılan kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın emekli promosyon ödemelerinden memnun değildi. Bu bağlamda pek çok vatandaş için kamu bankaları da promosyon tutarlarını güncelledi.

Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi

Ziraat Bankası tarafından gelen promosyon güncellemesi ise dikkatleri üstüne çekti. Promosyon oranlarının diğer banka kuruluşlarına göre çok daha düşük tutarlarda olması ile dikkat çeken Ziraat Bankası tarafından gelen yeni promosyon rakamları duyuruldu. Emeklilere ödenecek olan promosyon tutarlarının duyurulması ile birlikte pek çok vatandaş sosyal medya platformlarında tepkilerini gösterdi.

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası tarafından duyurulan bu yeni promosyon tutarları dikkat çekti.

ZİRAAT BANKASI YENİ PROMOSYON ORANLARI

SGK ya da Bağ-Kur fark etmeksizin emekli maaşı alan vatandaşların maaş tutarlarına göre verilen emekli promosyon ödemelerinde yaşanan bu yeni gelişme ile vatandaşların alacakları tutarlar da bildirildi. Tutarların düşük olmasından şikayetçi olan vatandaşların çağrıları sonrası yapılan yeni fiyat güncellemesine göre verilecek olan promosyon ödemeleri şu şekilde;

  • Emekli aylığı 1.500 TL'den düşük olan emeklilere 500 TL
  • Emekli aylığı 1.500 TL ila 2.500 TL arasında olan emeklilere 625 TL
  • Emekli aylığı 2.500 TL ve üzerinde olan emeklilere 750 TL

Tutarında ödeme yapılması kararlaştırıldı. Tutarların hala daha 4 haneli rakamlara ulaşmadığını gören çok sayıda vatandaş ise büyük tepki gösterdi.