Bankaların kredi kampanyaları peş peşe açıklanmaya devam ederken destek kredisi paketleri ile Ziraat Bankası rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor. İhtiyaç kredisi çekmek istiyorum diyen kişiler için en uygun kredi veren banka olarak ilk sırada yer alan Ziraat Bankası aynı zamanda bir yandan da destek kredisi paketlerinde başvuru işlemlerini sürdürüyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından açıklanan destek kredisi paketinde başvurular başlarken Ziraat Bankası açıklanan kampanya kapsamında 60 ay vadeli kredi paketinde yüzde 0,99 faiz oranı ile 50 bin liraya kadar nakit para desteği sağlayacak. Peki, Ziraat Bankası yalıtım kredisi nedir, başvuru şartları neler, kimler 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekebilecek?

ZİRAAT BANKASI YALITIM KREDİSİ NEDİR, 60 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK?

Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaşın ardından tüm dünyada büyük bir enerji krizi yaşanırken Türkiye'nin enerjide büyük oranda dışa bağımlı olması yaşanan krizin daha derin hissedilmesine neden olmuştu. Süreçte konutlarda doğalgaz ve elektrik tasarrufu için ısı yalıtımı daha da önemli hale gelirken kabine toplantısının adından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile bina yalıtımı ve pimapen yaptırmak isteyen kişilere yüzde 0,99 faiz oranı ile ısı yalıtım kredisi verileceği ilan edilmişti. 

erdoğan yalıtım kredisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kredi paketinde oturduğu evde ya da binada yalıtım yapmak isteyen kişilere Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yalıtım kredisi desteği sağlanacak. Kredi başvuruları kamu bankaları tarafından kabul edilecek. Ancak kredi paketinde onay alınması durumunda ödeme doğrudan kredi çekmek isteyen kişiye değil, yalıtım işini yapan ve fatura kesen firmaya ya da şahsa yapılacak. Böylelikle kredinin kullanım amacı güvence altına alınacak. 

kredi başvuru şartları

0.99 KREDİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu! Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu!

Yalıtım kredisi çekmek isteyen kişiler başvurularını Apartman /Site yönetimi bulunan konutlar için, apartman/site yönetimi tarafından oy çokluğuyla karar alınması ve Yönetim karar defterine bu kararın işlenmesi lie başvuru yapabilecekler. Ardından yalıtım firması ile sözleşme imzalanacak ve yalıtım hizmetinin faturasının / proforma faturasını ibraz edilerek şubeden başvuru yapılacak. Başvurunun onay verilmesi halinde ilk etapta fatura tutarının yüzde 60'ı kadar, işin tamamlanmasının ardından ise kalan yüzde 40'lık bölüm için kredi verilecek.