Zincir Marketler Hakkında Şok Karar! Ekmek ve Sigara Satışı Yasaklanıyor mu?

Yeni perakende yasası çerçevesinde zincir marketler hakkında şok bir karar verildi. Artık zincir marketler için ekmek ve sigara satışının yasaklanacağı konuşulmaya başlandı.

Ekonomi 13.01.2022 - 12:03 13.01.2022 - 12:03 Serhat Karaman

Zincir marketler üzerinde yeni kararlar alınmaya başladı. TESK tarafından yapılan bir açıklama sonrasında Ankara’da Esnaf Odası ve Ankara Bakkallar arasında bir kongre düzenlendi. Gerçekleştirilen kongreye bu süreç içerisinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından önemli açıklamalar yapıldı. 

Kongre sırasında yeni perakende yasası da değerlendirmeye alındı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında zincir marketler hakkında alınan bir kararın yeni tartışmaların fitilini ateşleyip ateşlemeyeceği de merak konusu oldu. Artık zincir marketlerde ekmek ve sigara satışı yapılmayacak mı?

ZİNCİR MARKETLER HAKKINDA ŞOK KARAR!

Zincir marketler hakkında yeni soru işaretleri gündeme gelmeye başladı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı olan Bendevi Palandöken konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Yeni perakende yasası sonrasında yakın zamanda birtakım yasal düzenlemelerin getirilmesi bekleniyor. Bu yasal düzenlemeler sonrasında zincir marketlerde ekmek ve sigara satışının tamamen yasaklanabileceği belirtildi. Bu durum birtakım tartışmalara neden oldu. 

EKMEK VE SİGARA SATIŞINA YASAK GETİRİLİYOR

Getirilecek yasal düzenleme sonrasında zincir marketlerde ekmek ve sigara satışının yasaklanması mümkün görünüyor. Sigara ve ekmek yeni dönemde marketler yerine bakkallarda satılabilecek. Bu konuda bir süredir görüşmeler devam ediyordu. Yasanın şimdilerde mecliste olduğu belirtildi. Ekmek ve sigara hakkında ortaya çıkarılacak yeni yasanın ve düzenlemenin bakkalları da olumlu etkilemesi bekleniyor. 

Kongre sırasında bir oylama da yapıldı. Başkanlık seçimlerinde 681 oy olmayı başaran Bendevi Palandöken yeni dönemde Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@