Zincir Marketler Ayçiçek Yağı Başta Olmak Üzere Birçok Üründe İndirime Gidiyor! Vatandaşlar Migros, Bim ve A101'e Tepkili!

Geçen hafta duyurulan yeni ekonomi modeli sonrasında dolar kurunun düşmesi fiyatları yansımaya başladı. İşte zincir marketlerde güncel indirimler…

Ekonomi 28.12.2021 - 13:01 28.12.2021 - 13:01 Serhat Karaman

Dolar kurunun sert yükselişi sonrasında gelen ani fiyat artışlarının, son haftalarda düşüşe geçen dolar kuruna göre bu kez aşağı yönlü değiştirilmesi talebi bir hayli artmış durumda. Dolar yükselirken hızlı bir şekilde zam gelen ürünler için vatandaşların beklentisi düşerken de aynı hızla indirim yapılması yönünde. 

Vatandaşların yanı sıra bazı siyasilerden gelen açıklamalar, Türkiye genelinde faaliyet gösteren büyük zincir marketleri zora sokmuştu. Fiyatları en çok yükselen ürünlerden biri olan Ayçiçek yağında ise fiyatlar yavaş yavaş düşmeye başladı. Bim, A101, Migros ve Şok marketlerde satılan Ayçiçek yağı başta olmak üzere; un, şeker ve diğer birçok üründe indirim başladı. 

Ayçiçek Yağ Fiyatları El Yakmaya Devam Ediyor!

Son dönemde artan kur fiyatların ve enflasyon ile pandeminin sürecinin de etkisiyle birçok üründe tedarik ve üretim sorunları yaşanmaya başladı. Küresel düzeyde de görülen bu tip sorunlar Türkiye’de fırsatçıların da etkisiyle ciddi sorunlara yol açmaya devam ediyor. 

Türkiye’de kurda yaşanan sert yükseliş sonrasında fiyatları en çok etkilenen ürünlerden olan Ayçiçek yağında ise kurun yeniden düşmesinin ardından zincir marketler tarafından indirim yapılmaya başladı. Rekor kıran yağ fiyatlarının ardından Migros, A101, Bim ve Şok fiyatları güncelleme kararı aldı. Ancak yapılan indirimler hala vatandaşları memnun etmiş değil. Marketlerde fiyatlar el yakmaya devam ediyor. 

Tarım Kredi 5 LT Ayçiçek Yağında Bugüne Özel İndirim!

Zincir marketlerle yeni bir rekabete giren Tarım Kredi Kooperatifleri, 5 lt Ayçiçek yağında bugüne özel indirimler uygulamaya devam ediyor. 105,90 TL’den satışa sunulacak. Birçok üründe yüzde 27’ye varan indirim uygulayan Tarım Kredi, son dönemde ucuzluğu nedeniyle vatandaşlar tarafından da tercih ediliyor. 

Migros Fiyatları Düşürme Kararı Aldı 

Migros ise 5 lt Ayçiçek yağının fiyatını 109 liraya indirdiğini duyurmasının ardından vatandaşların ilgisini çekmeyi başardı. Üreticiler ile yaptıkları görüşmeler sonrasında çeşitli ürünlerin fiyatlarında indirim yapma kararı aldıklarını duyuran Migros, Türkiye genelinde tüm marketlerinde indirimi uygulayacak. 

5 litrelik Ayçiçek yağının yanı sıra 1 kg çay, 5 kg şeker ve peynirde de indirim açıklaması yapılmıştı. En ucuz Ayçiçek yağı 5 lt satışı için yarışan marketlerin indirimlerinin devam etmesi bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@