Yüzde 19 Faiz Oranı İle Karlı Yatırım Alternatif Bank’ta! 32 Gün Vadeye Yüzde 19 Faiz!

32 gün vadeli mevduat hesaplarında faiz oranları cazip hale geldi. En çok faizi veren banka Alternatif Bank oldu.

Finans 13.10.2021 - 19:49 13.10.2021 - 19:49 Göksel Sarı

Bankaların mevduat faiz oranları araştırılmaya devam ediliyor. Elinde yatırım amaçlı birikimi bulunan lar için en yüksek faizi veren bankalar ilk tercih oluyor. Yatırımcıların tercih ettiği bankalar arasında ise ilk sıraya Alternatif Bank oturmuş durumda.

32 Güne Faiz Oranı Yüzde 19

Bankaların yüksek faiz oranları ile müşterilerini çekmeye çalıştığı mevduat hesaplarına gün geçtikçe ilgi büyüyor. Özellikle kısa vade de yatırım yapmak ve kazanç sağlamak isteyenler mevduat hesaplarına yönelmiş durumda. Verilen faiz oranlarını araştıran yatırımcılar Alternatif Bank’ın yüzde 19’luk faiz oranını görünce tercih yapmakta pek zorlanmıyorlar.

Elinde yatırım amacı ile TL birikimi tutan vatandaşlar bu yatırımları daha önce e altın ve dolara yatırarak uzun vadede kazanç elde etmek isterlerdi. Ancak artık durum değişiyor. Tüm dünya ülkelerinde son yıllarda pandeminin etkisi ile yükselen enflasyon kısa vade de birikimlerin erimesine neden oluyor. Ülkemizde de enflasyon verilerinin beklenenden yüksek çıkması ile yatırımcılar mevduat hesaplarına yöneldi.

Kısa Sürede Kar

Alternatif Bank yüzde 19’luk hoşgeldin faiz oranı ile müşterilerini karşılıyor. Yatırılacak tutarın en az 4000 bin lira olarak belirlenmesi ile bu tutar ve üzerindeki miktarlar için yüzde 19 faiz verilmeye başlandı. 32 gün vade üzerinden verilen faiz ile, yatırılacak miktar oranında kar elde etmek mümkün oluyor. 10 bin liralık bir yatırım yapılması halinde gecelik işleyen faiz sayesinde, 32 günün sonunda 152 lira kar elde ediliyor. Yatırımın miktarı arttıkça kar olarak geri dönen miktar da artıyor.

Uzun Vadeli Yatırıma Yüzde 18,25

32 günlük vadeli yatırımlara yüzde 19 faiz oranı belirleyen banka, daha uzun süreli yatırım yapmak isteyenler için de faiz oranlarını belirledi. 90 gün ve üzerinde yatırımını bankanın yatırım hesabında tutanlar için yüzde 18,25’lik bir faiz oranı mevcut. Yatırımcıların Alternatif Bank ile iletişime geçerek karlı bir yatırım yapmak için yoğun bir talep olduğu belirtildi.