Yüzde 1.37 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Ziraat’te Bugünün Evini Yarına Bırakma!

Bankalar konut kredilerinde her gün bir yenisini daha ekliyor. Ziraat Bankası da konut kredisini duyurdu.

Kredi 07.10.2021 - 08:41 07.10.2021 - 08:41 Göksel Sarı

Banklara son zamanlarda konut kredi kampanyalarına yoğunlaşmış durumda. Vatandaşların en çok talep ettiği kredilerden birisi olan konut kredileri her yönü ile merak ediliyor. Faiz oranları, vade sayıları ve kredilerin üst limitleri konut alıcıları tarafından sürekli araştırılıyor. Bu durumda Ziraat Bankası da bir konut kredisi kampanyası başlattığını duyurdu.  Bu kampanya ile ev sahibi olmak isteyenler için kredi kullanım kolaylıkları ve yüksek limitli krediler fırsat yaratıyor.

Ziraat Bankası Duyuru Yayınladı

Ziraat Bankası resmi web sayfası üzerinden yapılan duyuru ile ev sahibi olmak isteyenler için hazırlanan kredinin kullanım koşulları ve şartlar yayınlanmış durumda. Ayrıca gerekli belgelerde detaylıca listelendi. Hemen her bütçeye uygun olan kredi ile konut sahibi olmak isteyenlere uygun faizli uzun vadeli konut kredisi kullanım olanağı sağlanıyor.

10 Yıl Vade İmkanı

Yapılan açıklamaya göre ekspertiz değeri 500 bin TL ve altında olan konutlarda ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar, ekspertiz değeri 500 bin TL’nin üzerinde olan konutlarda ise yüzde 80’ine kadar 120 aya varan vadelerle kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi kullanım koşulları arasında, krediye konu olan gayrimenkulun kredi boyunca ipotek olarak tahsis edilmesi de bulunuyor. Banka aynı zamanda, bireysel kredi kullanan müşterilerine hayat, konu ve zorunlu deprem sigortası ürünlerini kredi paketi içerisinde sunmakta.

Faiz Oranları İstenilen Belgeler

Ziraat Bankası’nın Çalışanın Artısı ismi ile düzenlediği kredi kampanyası ile binlerce kişi ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmiş durumda. Yüzde 1.37 ile kullanım miktarı ve vade sayısına göre değişmesi ile beraber yüzde 1.41’e kadar çıkabilen faiz oranları kredi kullanımında kolaylık sağlamakta. Uygun faizli yanı sıra 10 yıla kadar vade imkanı sunan banka, bu konut kredisi ile ülkede en çok tercih edilen bankalar arasına girmiş durumda. Ziraat Bankası konut kredisi için kimlik, satın alınan evin tapu belgesi ve gelir beyanı istemekte.