Yurt dışına çıkma hayali kuran milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren o haber geldi. Yurt dışına çıkma harcı tutarının yeniden belirlenmesinin ardında bu karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzalaması ile birlikte Resmi Gazetede yayınlandı. Peki yurt dışına çıkış harcı ne kadar? Yurt dışına çıkış harcına ne kadar zam geldi?

YURT DIŞINA ÇIKIŞ HARCINA ZAM GELDİ!

Yurt dışına çıkarak hem kültürel hem de gezi anlamında gitmek isteyen birçok kişi uzun uğraşlar sonucu harç paralarını yatırmanın ardından yurt dışına giderken bugün gelen bilgiye göre yurt dışına çıkış ücretlerine zam yapıldı. Gelen zammın ardından birçok kişi güncel fiyatı merak etmeye başladı. . Peki yurt dışına çıkış harcı ne kadar? Yurt dışına çıkış harcına ne kadar zam geldi?

yurt-isi-harc (1)

Cumhurbaşkanlığı tarafından imzalanarak Resmi Gazetede yayınlanan karar sonrası yurt dışı çıkış harcı fiyatlarının güncel durumu belli oldu. 2022 yurt dışına çıkış harcı fiyatı açıklanırken yurt dışına çıkma hayali kuran milyonlarca kişi fiyatı merak etti.

Elinde 1 gram bile altın olanlara kritik uyarı İslam Memiş'ten geldi! O tarihte kuyumcuya gidin ve... Elinde 1 gram bile altın olanlara kritik uyarı İslam Memiş'ten geldi! O tarihte kuyumcuya gidin ve...

Yurt Dışına Çıkış Harcı Hakkında Kanun ile Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'da yeni bir güncelleme yapıldı. 50 TL olarak belirtilen harç tutarı sonrası yurt dışına çıkış ücreti 150 TL oldu.