Artan enflasyon nedeniyle birlikte gıda ürünlerinin fiyatları da yükselmeye devam ediyor. Gelen zamlarla birlikte market raflarında yer alan gıdalar vatandaşın cebini yakarken bir üzücü haber de yumurtadan geldi. Yumurta fiyatlarında bir yılda yüzde 400 oranında bir fiyat artışı olurken vatandaşlar gelen zamla birlikte güncel yumurta fiyatlarını merak etmeye başladı. Yumurtaya ne kadar zam geldi? Yumurta fiyatları ne kadar oldu? 1 koli yumurta ne kadar?

Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi

Sürekli yükselen dolar kuru ve artan enflasyondan etkilenen en çok vatandaş oldu. Market ve gıda ürünlerine gelen zam vatandaşın cüzdanını yakarken zam sonrası güncel yumurta fiyatları da oldukça merak edildi. Yüzde 400 zam gelen yumurtanın fiyatları merak edilirken vatandaş konuyla ilgili haberleri incelemeye başladı.

yumurta-ne-kadar-oldu (1) 

YUMURTAYA NE KADAR ZAM GELDİ?

Yükselen maliyet artışlarından en çok etkilenen gıda ürünleri oldu. Vatandaşın temel ihtiyaçlarını karşılamak için aldığı gıda ürünlerinde enflasyona bağlı nedenlerle fiyatların arttırılması gündem olurken son olarak yumurtaya gelen zam konuşuldu. Yumurtaya zam geldiği bilgisinin ardından vatandaşlar 'yumurtaya ne kadar zam geldi?' sorusunu yöneltmeye başladı. 

Yumurtaya bir yılda yüzde 400 zam gelirken fiyatlar arttı. Sabah kahvaltılarının olmazsa olmazı, kültür haline gelen yumurta fiyatına gelen yüzde 400'lük zam vatandaşın canını sıktı. Gelen zam sonrası yumurtanın güncel fiyatı oldukça merak edildi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından eylül ayı enflasyon rakamları açıklandı. Açıklanan rakamların ardından enflasyon oranının  yüzde 83,45 olduğu belirtildi. TÜİK'in enflasyon açıklamasının ardından zam artışları tahmin edilmeye başlandı. 

2022 YUMURTA FİYATLARI NE KADAR?

Açıklanan enflasyon oranının ardından birçok kişi zam oranını hesaplamaya çalışırken yumurtaya bir yılda yüzde 400 zam geldi.  Piyasada 30'lu kolisi piyasada yaklaşık 60 liraya satılan yumurtanın tanesi geçtiğimiz yıl tanesi 0,61 olurken bu sene yumurtanın tanesinin maliyeti 2 TL oldu. Bazı yerlerdeyse bir koli 30'lu yumurtanın fiyatı 76 liraya kadar çıkabiliyor.