Milyonlarca emekli yıl sonuna sayılı günler kala maaş promosyonu için verilecek olan müjdeli haberi beklemeye başlamıştı. Eylül ayında oluşan tüm baskıya rağmen kamu bankaları ve PTT tarafından beklenen promosyon müjdesi verilmezken gözler Ekim ayına çevrilmişti. 

Ekim ayının gelmesi ile beraber ilk atak yine özel bankalardan yapılırken özel bankalar hem promosyon rakamlarını arttırmış hem de promosyon ödemesi için uyguladıkları son başvuru tarihini ileriye çekmişti. Devlet bankaları ve PTT tarafından verilecek olan promosyon müjdesi beklenmeye devam ederken konu hakkında yeni bir iddia PTT üzerinden ortaya atıldı. 

PTT EMEKLİ PROMOSYONU 2022 NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Emeklilere promosyon ödemesi konusunda özel bankalarda rakamlar 13 bin liraya kadar çıkarken gözler kamu bankaları ve PTT tarafından açıklanacak olan rakamlara çevrilmişti. Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile PTT şubeleri üzerinden emekli maaşı alma sözü veren kişilere aynı rakamlar ödenirken bu rakamlar şu şekilde açıklanmıştı;

1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 500 TL,

1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 625 TL,

2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 750 TL.

emekli promosyonu kaç tl ne kadar

Promosyon yarışı devam ediyor! Açıklama geldi Tam 30 bin TL ödeme yapılacak Promosyon yarışı devam ediyor! Açıklama geldi Tam 30 bin TL ödeme yapılacak

PTT EMEKLİ PROMOSYONUNA ZAM GELECEK Mİ, NE ZAMAN ARTACAK?

Kulislerde PTT emekli maaşı promosyon ödemesi için çeşitli iddialar gündeme gelmeye devam ederken konu hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kamu bankaları yönetimlerine talimat verildiği ve promosyon rakamını arttırmaları istendiği söylenmişti. Yeni açıklama ise rakam konusunda yapıldı. finans kulislerinde konuşulan iddialara göre kamu bankaları ve PTT tarafından Aralık ayında açıklanacak olan yeni rakamlar sonrasında başvurular Ocak ayı itibari ile alınmaya başlayacak. 

Yeni rakam ise 16 bin TL olarak gündeme taşınırken emekli maaşını 3 sene boyunca PTT üzerinden almaya söz veren emeklilere yönelik olarak ödenecek olan rakamın net olarak belirleneceği ve ek koşul istenmeyeceği iddiaları da gündeme taşındı. Emekliler için ödenecek olan rakam net maaş promosyonu olarak verilecek. Özel bankalarda olduğu gibi emekli yakınını getirene ek ödeme ve ödül promosyonu gibi rakamlar için pazarlık yapılmayacak.