YSK Açıkladı! 5 Bin Lira Maaş İle Çalışma Arkadaşları Aranıyor! Başvuru Çok Kolay!

Yüksek Seçim Kurulu bünyesine 103 personel alımı yapılacak. Dolgun maaş imkanı ile iş ilanı. İşte detaylar

Finans 07.10.2021 - 20:31 07.10.2021 - 20:31 Göksel Sarı

Devlet kurum ve kuruluşları yeni ayın girmesi ile beraber iş ilanlarını da yayınlamaya başladı. İŞKUR ve çeşitli aracı kuruluşlar üzerinden veya bizzat kendi resmi internet sayfalarından yayınlanan ilanlar binlerce kişi için düzenli bir maaş ve rahat bir iş ortamı avantajlarını sunuyor. Bu kapsamda yayınlanan iş ilanlarından bir tanesi de Yüksek Seçim Kurulundan geldi.

103 Kişi İçin Uygun Çalışma Ortamı

Yüksek Seçim Kurulu kendi resmi internet sayfasından yapmış olduğu duyuru ile iş arkadaşları aldığını bildirdi. bu kapsamda ilamın içeriğine bakıldığında 103 kişinin çeşitli görevlerde çalıştırılmak üzere işe alımının gerçekleştirileceği bildirildi. Bu işler içinadaylarda adranacak şartları da belirten kurum, tüm merak edilenleri cevapladı durumda.

Peki kimler YSK’nın iş ilanına başvuru yapabilir?

Türk Vatandaşı Olanlar

İlk kez devlet memurluğuna atanacak olanlar için 657 sayılı kanundaki gerekli şartları yerine getirenler.

Sabıka kayydı bulunmayanlar.

bErkek adaylar için askerliklerini yapmış olanlar veya askerlikle ilişiğinin kesildiğini belgeleyenler.

2020 yılında yapılmış olan KPSS’den en az 70 ve üzeri puan alanlar.

Başvurular Bugün Başladı, Son Tarih 18 Ekim

Açıktan alım şeklinde tabir edilen iş ilanı ile adayara en az 5000 bin lira maaş imkanı sunuluyor. KPSS’den yeterli puanı alan adayların başvurmak için sıraya girdiği ilan için başvurular Yüksek Seçim Kurulu’nun kendi resmi web sayfasında bulunan formu doldurmak suretiyle yapılıyor. Son başvuru tarihinin 18 Ekim saat 17:00 mesai bitimi olark açıklandığı ilanda hangi mesleklerde çalıştırılmak üzere kaç kişinin alınacağı da belirtilmiş durumda.

Alınacak 103 Kişinin Çalışma Alanları

Buna Göre Yüksek Seçim Kurulu yayınladığı ilanda 103 kişiyi işe alacağını belirtirken, bu işe alımlardan 90 tanesi Zabıt Katibi, 10 tanesinin veri hazırlama kontrol işletmeni ve 3 tanesinin de şoför olduğunu duyurdu. İlana başvuran adayların, başvuru işlemlerini bizzat kendilerinin yapması da istendi.