Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG için geri sayım devam ediyor. TOGG için bekleyen çok sayıda vatandaş araca sahip olabilmek için kaç TL ödemeleri gerektiğini sıklıkla araştırıyor. TOGG için gelen bilgiler ise son günlerde otomobilin fiyatı hakkında fikir vermişti. Üst düzey yönetici tarafından yapılan açıklama kapsamında TOGG'un 2023 yılında çıkacak olan SUV modeli için ortalama 800 bin TL ila 900 bin TL arasında bir fiyat beklentisi olduğu açıklanmıştı.

Bu haberin ardından çok sayıda vatandaş TOGG'un fiyatı için heyecanlanmış ve yerli ve milli elektrikli otomobil modelinin hakkındaki daha detaylı bilgileri araştırmaya başlamıştı. Ancak bugün gelen en son bilgiler kapsamında TOGG modellerinin henüz piyasaya sürülmeden indirim alacağı bilgisi paylaşıldı.

togg3

Yerli ve milli elektrikli SUV modelini sabırsızlıkla bekleyen çok sayıda vatandaşı sevindiren haber TOGG projesinin ortakları arasında bulunan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'dan geldi. 

Özilhan yaptığı açıklamada yerli otomobil TOGG'u bekleyenler için sevindirici haberi vermiş oldu. 2022 yılının son dilimine girilmişken yerli otomobil TOGG'u bekleyen çok sayıda vatandaş için ÖTV indirimi haberi verildi.

Sosyal medya yasası TBMM tarafından onaylandı! Dezenformasyon yasası 29 madde nedir, içeriği ne? Sosyal medya yasası TBMM tarafından onaylandı! Dezenformasyon yasası 29 madde nedir, içeriği ne?

Yüzde 10 ÖTV alan otomobil grupları arasında yer alması beklenen yerli otomobil TOGG için bu fiyatın yüksek kalacak olması yerli otomobile sahip olmak isteyen vatandaşların bütçelerini zorlayacaktı. Bu nedenle yerli SUV modelinin yüzde 7'lik ÖTV grubunda yer alması artık neredeyse kesin bilgi olarak konuşuluyor.

togg

Aracı yüzde 7'lik ÖTV grubuna dahil etmek için çalıştıklarını dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ın konuşmalarının ardından aracın henüz piyasaya çıkmadan ÖTV indirimi aldığı ve fiyatının 900 bin TL'nin altına çekilmeye çalışıldığı anlamının çıkması dikkat çekti.

Çok sayıda vatandaşın merakla beklediği elektrikli SUV modelinin tahminin olarak 750 bin TL ila 825 bin TL arasında bir fiyattan satışa çıkması bekleniyor. Bu bağlamda otomobil modelinin Ocak 2023 itibarıyla yollarda görülmesi beklenirken araca ilişkin yeni detaylar da sürekli olarak gelmeye devam ediyor.