Yerli Otomobil TOGG için Geri Sayım Başladı! Yerli Otomobilin Fiyatı Ne Kadar Olacak?

2022 yılında seri üretim bandından inecek ve satışa çıkacak olan yerli otomobil TOGG için uzun zamandır beklenen fiyat açıklaması heyecan yarattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Bir süredir üzerinde çalışmaların devam ettiği yerli otomobil TOGG için zaman zaman açıklamalar gelmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde küresel açıdan soruna neden olabilecek çip krizinin araç üretimlerini de olumsuz etkileyeceği yönünde iddiaların ortaya çıkması üzerine heyecan verici bir açıklama geldi.

Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank yerli otomobil üretimi konusunda yapmış olduğu ziyaretlerin ardından vatandaşın merakla beklemiş olduğu açıklamaları yaptı.

ÇİP KRİZİ YERLİ OTOMOBİLİ ETKİLEMEYECEK

Bir süredir tüm dünyayı etkisi altına alan ve ilerleyen dönemlerde daha büyük sorunlara neden olacağı söylenen küresel çip sorunu düşünülüyor. Sıfır araç üretimlerini olumsuz etkileyeceği, araç üretimlerini durdurabileceği ve bununla birlikte fiyatları da yükselteceği konuşuluyordu.

2022 yılında seri üretim bandından inecek olan yerli otomobil hakkında da yeni iddialar gündeme gelmeye başladı. Bunun üzerine Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ‘Biz çip krizi konusunu önceden düşünerek tüm önlemlerimizi bu doğrultuda almış olduk. Bu yüzden bundan sonraki süreçte çip krizinden etkilenmeyeceğiz’ ifadelerini kullandı.

YERLİ OTOMOBİLİN SATIŞ FİYATI NE OLACAK?

Tamamen yerli üretim olması nedeniyle heyecan yaratan yerli otomobilin tüm parçalarının mülkiyet hakkının da ülkemize ait olduğu belirtildi. Şimdilerde ise en çok merak edilen konulardan birisi yerli otomobil TOGG’Un fiyatı oldu.

Yerli otomobilin fiyatı hakkında henüz netleşen rakamlar yok. Ancak yapılan son açıklamalarda ‘Aracın net fiyatı henüz belli değil. Ancak biz tüm vatandaşlarımıza söz veriyoruz. Araç kendi sınıfında değerlendirildiği zaman Türkiye’de bulunan araçlarla yarışacak ve fiyatının buna göre belirlenmesi sağlanacak’ ifadelerini kullandı.  

HABERİ PAYLAŞ: