Yeni Sistem Sonrasında Bankalar Faizleri Yukarı! 32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka Değişti! Faiz Getirisi Yükseldi!

Kur korumalı TL mevduat sistemi sonrasında bankaların normal TL vadeli mevduat hesaplarında faiz oranları yükseldi. Faiz yarışı devam ediyor…

Finans 28.12.2021 - 11:35 28.12.2021 - 11:35 Serhat Karaman

En yüksek faiz veren bankadan hesap açarak TL birikimlerini değerlendirmek isteyen vatandaşlar, yüksek oranlara sahip bankalar aracılığıyla cazip avantajlardan yararlanmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de uygulanmaya başlayan yeni ekonomi modeli kapsamında, kur korumalı TL vadeli mevduat sisteminin gelmesi, kurda düşüşü sağlarken, bankalarında faiz oranlarını artırmasına neden oldu. Faiz oranları yüzde 20’ye kadar yükseldi. 

Hangi Banka Ne Kadar Faiz Veriyor?

Bankaların vadeli mevduat hesapları için sunduğu faiz oranları yine değişti. En yüksek faiz getirisi üzerinden yatırımlarını değerlendirmek isteyenler, yüzde 20’lere varan hoş geldin faizlerinden yararlanabilecekler. Ayrıca kamu bankaları öncülüğünde gelen kur korumalı TL mevduat hesaplarının da duyurulmasının ardından en karlı yatırım hesapları da araştırılmaya başlandı. 

Türk Lirası’na olan talep artışı sonrası bankalarda parasını değerlendirmek isteyenlerin başvurduğu mevduat hesaplarında faizler yükselmeye devam ediyor. Buna göre 32 günlük en yüksek faiz oranlarına sahip bankalar arasında öne çıkanlar şunlardır:
•    ING Bank e – Turuncu Hesap: Yüzde 20 
•    Alternatif Bank VOV Hesap: Yüzde 19,25
•    CEPTETEB Marifetli Hesap: Yüzde 19 
•    Şekerbank Vadeli Mevduat Hesabı: Yüzde 16,50
•    Enpara Vadeli Mevduat Hesabı: Yüzde 15,25 


ING Bank Mevduat Hesabı Faiz Hesaplama 

Birikimlerini en yüksek mevduat faiz oranlarına sahip bankalarda değerlendirmek isteyen vatandaşlar ING’ye koşuyor. Şuan için en yüksek faiz oranlarını sunana banka, yüzde 20 hoş geldin faiz oranı ile en alt limitte yatırıma bile yüksek faiz getirisi sağlamaya hazırlanıyor. Ayrıca 90 gün boyunca geçerli hoş geldin faizinin dışında birçok bankacılık avantajı da sunuluyor. 

32 günlük vadede 10.000 TL yatırım için net kazanç 167 TL olarak hesaplanmıştır. Aynı vade süresi ile 50.000 TL için net kazanç ise 823,88 TL olarak hesaplanıyor. Yatırımlarını yüksek faiz oranları ile değerlendirmek isteyeneler için cazip teklifler sunana ING Bank, şubesiz hesap açma işlemlerine de olanak tanıyan e – Turuncu Hesap ile birikimlerinizi değerlendirmenize destek sağlıyor. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@