Yemek Sepeti ve Getir Kuryeleri Çalışıyor mu? Yoğun Kar Yağışında Moto Kuryeler Hizmet Veriyor mu?

Neredeyse tü ülkeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışının ardından büyük şehirlerde Yemek Sepeti ve Getir kuryelerinin çalışıp çalışmadığı merak konusu oldu. İşte detaylar...

Gündem 24.01.2022 - 16:22 24.01.2022 - 16:22 Serhat Karaman

Uzun bir aradan sonra İstanbul yoğun bir kar yağışının altına girdi. Bu süreçte yağışın fazla olması nedeniyle il genelinde can ve mal kaybının engellenmesi için bazı önlemler alındı. Üniversiteler iki gün boyunca tatil edildi. Pek çok uçuş seferinin ertelenmesine karar verildi. 

İstanbul genelinde yoğun kar yağışı devam ediyor. Bunun üzerine Getir, Yemek Sepeti, Trendyol Express gibi hizmetlerin Moto kurye çalışanlarına da kısıtlama getirildi. Motorla yapılacak yolculukların tehlikeli olması nedeniyle Moto kurye hizmetlerinin bugün itibariyle yasaklanmasına karar verildi. 

İSTANBUL VALİSİ SOSYAL MEDYA HESABINDA AÇIKLAMA YAPTI

Yoğun kar yağışının etkili olmasının ardından Istanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Özellikle Moto kuryeler hakkında yaptığı açıklama dikkat çekti. Açıklamalarında ‘İstanbul’da etkisini sürdüren yoğun kar yağışı aynı zamanda buzlanmaya neden oldu. Trafikte can ve mal kaybının engellenmesi için Moto kuryelerin çalışmalarına ikinci bir duyuruya kadar ara verildi’ ifadelerini kullandı. 

Özellikle İstanbul’da Getir ve Yemek Sepeti gibi firmaların aktif olarak görev yaptığı düşünüldüğü zaman pek çok kişi firmaların çalışma sistemlerini merak ettiler. İşte detaylar..

GETİR HİZMET VERİYOR MU?

Getir hava koşullarının ve yetkililerin açıklamalarının hemen ardından bir açıklamada bulundu. Olumsuz hava koşulları nedeniyle hem motor üzerinden hem de binek araçlar üzerinden Getir siparişlerinin ikinci bir açıklama yapılıncaya kadar durdurulduğu açıklandı. Böylece tüm araçlar ve Moto kuryeler olumsuz hava koşullarında depoya döndüler. 

YEMEK SEPETİ HİZMET VERİYOR MU?

Olumsuz hava koşullarının yaşanmaya başlamasının hemen ardından Yemek Sepeti açıklama yaptı. Şirket bölgelerinin hava koşullarını göz önünde bulundurarak anlık sipariş alımı gerçekleştirebiliyor. Zaman zaman sistemde hava koşullarına göre siparişler açılabiliyor. Ancak hem çalışanların hem de vatandaşların can güvenliği düşünüldüğü zaman yoğun kar yağışı nedeniyle Moto kuryelerin genel anlamda hizmetten ikinci bir emre kadar alındığı belirtildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@