Yaptırım Kararları Bitcoin'i Vurdu! Bitcoin ve Diğer Kritpo Paralar Sert Yükseliyor!

Rusya’ya karşı sert yaptırım kararlarının uygulanmaya başlamasının ardından kripto paralar yükselişe geçti. Bitcoin son iki günde yüzde 15 değer kazandı! İşte son piyasalarda durum…

Finans 02.03.2022 - 12:16 02.03.2022 - 12:16 Serhat Karaman

Rusya’nın Ukrayna işgali ile başlayan süreçte AB ülkeleri ve ABD’den Rusya’ya karşı birçok yaptırım kararı geldi. Rusya’ya karşı ciddi ekonomik yaptırımlar uygulanmaya başlamasının ardından kripto paralara karşı ilginin artacağı düşüncesi piyasaları hareketlendirdi. 

Savaşın başladığı ilk günlerde ciddi bir gerileme yaşayan Bitcoin ve diğer kripto paralarda rüzgar adeta tersine döndü. Rusya’ya karşı alınan yaptırım kararlarının aşılmasında kripto paraların bu yaptırımların aşılmasında tercih edilip edilmeyeceği ise merak ediliyor. Ancak bu ihtimal bile kripto paraların canlanmasını sağlamaya yetti. 

Yaptırım Kararı Kripto Paraları Etkiledi!

Kripto para piyasalarında uzun süredir görülen sert düşüşler yatırımcıları korkutmaya başlamıştı. Rusya’nın Ukrayna işgali sonrasında savaşın ilk günlerinde de bu düşüş eğilimini sürdüren kripto paralar, Rusya’ya karşı alınan ekonomik yaptırım kararları ile yeniden yukarı yönlü ve sert bir harekete başladı. 

Gigabyte Investment Yönetici Ortağı Louis Curran ise konuya ilişkin yaptığı değerlendirmeler ile dikkat çekti. Küresel düzeyde artan gerilimler ve alınan yeni yaptırım kararlarının kripto paralara yarayabileceği belirtildi. Bitcoin ile ABD’deki S&P 500 endeksi arasında korelasyonun da sın günlerde gerilediği aktarıldı. Bitcoin dahil birçok altcoinde de benzer bir iyileşme görüldüğü aktarılıyor. 

Bitcoin Kaç Dolar?

Haber

Bitcoin uzun süren düşüşün ardından son iki günde ciddi bir değer kazanarak, Rusya’ya karşı alınan yaptırım kararlarından oldukça olumlu bir şekilde yararlandı. 2 Mart Salı Çarşamba itibariyle 44 bin 203 TL seviyesinden işlem gören BTC, yüzde 2,18 oranında değer kazanarak son 24 saatte de yükselişini sürdürdü. Bitcoin başta olmak üzere birçok altcoinde de benzer bir hareket izlemeye devam ediyor.

Ethereum Ne Kadar?

Bitcıin’in ardından en yüksek piyasa değeri ile dikkat çeken Ethereum ise 2 bin 991 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin ve Ethereum’daki yükselişin hızlanmasının ardından diğer koinlerde de benzer bir hareket görüldü. Ancak yükselişin ne kadar süreceği ise piyasalarda görülen yüksek risk nedeniyle bilinmiyor. 

‘’Haberkredi.net yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığını yetkili kuruluşlar yapar. Haberkredi.net uzmanların güncel yorumlarını ve piyasa verilerini paylaşır."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@