Yapı Kredisi Açıkladı 0.88 Faizli Devlet Destekli Kredi!

Yapı Kredi Bankası’ndan yeni açıklama. Verilecek krediler ve şartları belli oldu. Nakit ihtiyaç kredilerinde son durum.

Kredi 11.10.2021 - 07:02 11.10.2021 - 07:02 Göksel Sarı

Ülkemizin en büyük özel bankalarından Yapı Kredi acil akit kullanımı için verilecek kredileri duyurdu. Kimler hangi faiz ve vade olaylarında kredi kullanımı gerçekleştirebilecek belli oldu. Yapı Kredi daha önce açıklanan devlet destekli 0.88 faizle verilecek olan kredinin tekrar gündeme gelmesi ile bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamaya göre devlet destekli olduğu faizli kredi için henüz bir gelişme olmadığı ve şimdilik askıda olduğu belirtildi.

200 Bin TL’ye Kadar Uygun Faizli Kredi

0.88 faizli devlet destekli kredinin henüz açıklanmaması ile beraber vatandaşların gözü peki hangi ihtiyaç kredilerini kullanabilir sorusuna çevrildi. Kendi bütçesi kapsamında çeşitli ihtiyaç kredisi fırsatları düzenleyen Yapı Kredi şu anda nakit ihtiyacı olup kredi kullanmak isteyen kişilere 200 bin TL’ye kadar 24 ay vadeli 1.79 faiz oranı ille kredi kullanım imkanı sağlıyor.

Devletten Bir Adım Bekleniyor

Devlest destekli 0.88 faizli borç kapatma kredisinin ise destek paketlerinin açıklalandığı günden itibaren geçerli olacağı ve vatandaşların hizmetine sunulacağı duyuruldu. Devlet destekli kredinin yılbaşına kadar hazırlanması da gündeme geldi. Ancak henüz netlik kazanmadı. Kredinin geleceği zaman merak konusu.


SMS İle Başvuru Değerlendirmeleri 5 Dakikada Yapılıyor

Mevcut, güncel kredi kampanyası olan 200 bin TL 1.79 faizli kredinin kullanım koşulları ise şöyle, daha önce Yapı Kredi ile çalışıp icralık veya kredi kartı ve kredi borcu ödemelerinde yasal gecikme süresinin geçirmemiş olmak yeterli. Yapı Kredi müşterisi olmayanlar ile ilgili şartlları en  yakın Yapı Kredi şubesinden öğrenebiliyorlar. 200 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyenler,  Yapı Kredi Bankası şubeleri üzerinden bu başvuruyu gerçekleştirebilir veya SMS yolu ile TC KİMLİK ve Aylık gelir yazarak 4411 numarasına mesaj atmak şeklinde başvurularını yapabilirler. SMS yolu ile yapılan başvurular 5 dakika içerisinde değerlendiriliyor. Kredi kullanım şartlarını karşılayan kişilerin kredileri onaylandıktan sonra hesaplarına aktarılıyor.