Yapı Kredi'den Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı Fırsatı

Evlilik hayali kuranlara ihtiyaçlarını karşılamaları için en uygun finansman desteği yine Yapı Kredi bankasından geliyor. Yapı Kredi, devlet katkılı çeyiz hesabıyla yüzleri güldürmeye devam ediyor…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Türkiye’nin önde gelen özel bankaları arasında yer alan Yapı Kredi, birikimlerini değerlendirmek isteyen müşterilerine büyük kolaylıklar sunuyor. Yapı Kredi’nin resmi web sitesi üzerinden duyurduğu ve müşterilerinin kullanımına sunduğu vadeli mevduat ürünleri arasında çeyiz hesabı da yer alıyor. Yapı Kredi çeyiz hesabı, düzenli ödemeler yaparak uzun dönemli birikim sağlayan devlet katkılı bir vadeli mevduat hesabı olarak öne çıkıyor.

Yapı Kredi Çeyiz Hesabı Detayları

Yapı Kredi’nin avantajlı mevduat ürünleri arasında yer alan çeyiz hesabından yararlanmak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Bütün Yapı Kredi müşterileri talepleri doğrultusunda çeyiz hesabı açamıyor. Buna göre 24 yaşını doldurmamış ve henüz evlenmemiş Türk vatandaşları, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 28. maddesi kapsamına girenler, Yapı Kredi’den çeyiz hesabı açma hakkına sahip olabiliyor. Yapı Kredi çeyiz hesabı Türk lirası cinsinden açılabiliyor.

Yapı Kredi resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre çeyiz hesabı açmak isteyenler aylık ya da 3 aylık olarak tercihlerine göre seçim yapabiliyor. Vadesiz hesaptan ya da Yapı Kredi kredi kartından düzenli ödeme talimatı vererek çeyiz hesabı vadeli mevduat ürününde birikim yapılabiliyor. Yapı Kredi çeyiz hesabı sayesinde bu koşulları sağlayan müşteriler, avantajlı faiz oranlarından sürekli faydalanarak birikimlerini değerlendirmiş oluyor.

Yapı Kredi Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır?

Milyonlarca bireysel ve ticari müşterisi bulunan Yapı Kredi bankasından çeyiz hesabı açmak son derece basit şekilde gerçekleşiyor. Bankanın belirlemiş olduğu şartları taşıyan kişiler, kendilerine en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek a nında çeyiz hesabı açabiliyor. Özel faiz oranları, Yapı Kredi müşterisinin yaptığı her ödemede güncelleniyor.

Yapı Kredi çeyiz hesabına ödemeler müşterinin dilediği zaman yapılabiliyor. Ayrıca Yapı Kredi müşterileri her bir dönemde 2 defa hesaptan para çekme hakkına da sahip olabiliyor. Bunun yanı sıra Yapı Kredi çeyiz hesabı açanların birikimlerine yüzde 25 oranında devlet katkısı veriliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
HABER KREDİ EDİTÖRÜNDEN