İlk olarak 2017 yılında verilen emeklilere özel promosyon ödemeleri günümüzde de bankalar tarafından yapılmaya devam ediliyor. SGK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı fark etmeden yapılan promosyon ödemeleri emekliler için büyük önem arz ediyor.  Milyonlarca emekli bu promosyonları takip ediyor. Düşük emekli maaşı alanlar için bu promosyonlar çok önemli.

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan ve sık sık yaptığı kredi ve promosyon kampanyaları ile gündemde olan Yapı Kredi Bankası, bu kez karşımıza emeklilere özel hazırlladığı promosyon ile geliyor. Peki bu promosyon nasıl alınır? şartları neler?

e-Devlet Ve Şubelerden Aylıklar Taşınabilir

Yapı Kredi’nin emeklilere özel hazırlamış olduğu “Emeklilik Paketi” promosyonundan yararlanmak için emekli maaşınızı Yapı Kredi’den almanız yeterli. Yapı Kredi’den emekli maaşınızı alabilmek için en yakın Yapı Kredi şubesine T.C kimliği ile gidebilir ya da e-Devlet üzerinden maaşınızı taşıyabilirsiniz. SGK müdürlükleri de maaşınızı taşımanız konusunda sizlere hizmet vermektedirler.

Promosyon Detayları

Yıl Sonuna kadar geçerli olan promosyon kapsamında emekli maaşını Yapı Kredi’den alma sözü veren vatandaşlar 1750 TL’ye kadar nakit promosyon fırsatından yararlanacaklar.

Emekli maaşı 1500 TL’ye kadar ise 1200 TL, 1500 TL-2500 TL arasında ise 1500 TL,

2500 TL üzerinde ise 1750 TL nakit promosyon ödenecek.

Tek sefer için yapılan promosyon ödemeleri 3 yıl boyunce emekli maaşını Yapı Kredi’den alma taahhüdüne karşılık yapılıyor. Bankadan yapılan açıklamaya göre SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığından emekli Yapı Kredi müşterilerinden emeklilik paketi promosyonu için yapılan havalelerden ücret alınmıyor. Maaşını taşıyan emeklilere özel hesap kartlarında da anlaşmalı alışverişlere indirimler uygulanıyor.

Düşük Emekli Aylıklarına Ek Gelir İmkanı

Emekliler özellikle korana virüs salgını sırasında yaşadıkları ekonomik zorlukları bu promosyonlar sayesinde bir nebze olsa da aşıyor. En az 1200 TL en fazla 1750 TL olarak belirlenen promosyon emekliye tek seferlikte olsa emekliye ek gelir imkanı sunuyor. Bu promosyonlar 3 yılda bir tekrarlanacak.