Yapı Kredi’den 1,54 ‘lük Uygun Faiz Oranı İle Taşıt Kredisi! Başvuranlar Araç Sahibi Oldu!

Sıfır kilometre ve 2. el fiyatlarında yaşanan artış vatandaşları kredilerde yönelmiş durumda.

Kredi 12.10.2021 - 23:11 12.10.2021 - 23:11 Göksel Sarı

Bir araç almak isteyen fakat artan piyasa fiyatları nedeni ile bu hayale ulaşmak için bankalardan kredi kullanma yoluna giden kişiler, bankaların önünde uzun kuyruklar oluşturmakta. taşıt kredilerini araştıranların karşısına uygun faiz ve vade imkanı ve geniş kapsamlı kullanım alanı ile Yapı Kredi Bankası Bireysel Taşıt Kredisi çıkmakta. İşte Yapı Kredi Taşıt Kredisinin tüm detayları.

Faiz ve Vade Oranları Uygun

Yapı Kredi hazırladığı taşıt kredisi kampanyası ile aracını yenilemek isteyen veya ilk kez bir araç sahibi olacak vatandaşlara kredi kullanma imkanı sunuyor. Hazırlanan paket ile yüzde 1.54 aylık faiz oranı 48 aya varan vade imkanı sunan banka, başvuruları değerlendirmeye başladı. Bankanın fiziki şubelerinden yapılan başvurular ile kredi kullanabilmekte. Bireysel taşıt kredisi için Yapı Kredi Bankası'nın belirlemiş olduğu bazı başvuru şart ve belgeleri bulunmakta. İşte o şartlar ve belgeler:

Kredi İçin Gerekli Belgeler

●Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

●Gelir durumunu gösteren belge,

●Elektrik, su, doğalgaz gibi abonelik gerektiren faturalardan en fazla 3 ay içerisinde alınmış, krediye başvuran kişinin adına düzenlenmiş fatura.

●0 km araçlar için promo fatura ve asıl fatura.

●İkinci el araçlar için, taşıt ruhsatı ve en fazla 15 gün öncesinde alınmış araçlar için noter sözleşmesi

Geri Ödeme Seçenekleri

Banka gerekli gördüğü şartlarda kefil şartının da arandığını belirtmekte. Aynı zamanda kredi üst limitinin de alınacak araca göre belirlenmesi söz konusu. Yapı Kredi sağladığı bireysel taşıt kredisi ile alakalı geri ödeme planlarında örnek tablosunu resmi internet sayfasından yayınlamış bulunmakta. Bu tabloya göre, 24, 36 ve 48 ay vade seçenekli için uygulanacak faiz oranları ve geri ödeme taksitleri ile beraber, yıllık toplam faiz maliyeti de listenemiş durumda. Vade fark etmeksizin 1.54 faiz oranı uygulayan Yapı Kredi bireysel taşıt kredisi ile en çok tercih edilen bankalardan birisi oldu.