Yapı Kredi’den 1,39 1,59 ve 1,75’lik Faizler İle Konut Taşıt Tüketici Kredileri!

Bankalar bir çok masraflar için kredi veriyor. Konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinde Yapı Kredi’nin koşulları neler?

Kredi 14.10.2021 - 17:11 14.10.2021 - 17:11 Göksel Sarı

Ağırlaşan ekonomik şertler ile beraber bankaların kredilerine olan ilgi de yoğunlaştı. tüketiciler bir ürün veya hizmet alabilmek için bankalardan kredi kullanmaya devam ediyor.

Ev ve konut almak içi veye acil nakit ihtiyaçlarını gidermek amacıyla kredi kullanmak isteyen tüketiciler , bankaların faiz ve vade organlarını inceliyor. Yapı Kredi de en çok incelenen bankalardan. Peki Yapı Kredi’nin ihtiyaç konut ve taşıt kredilerinde koşullar neler.

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi konut kredilerinde yüzde 1,39’luk kredi faiz oranı ile cazip bir kredi kullanma imkanı tanıyor. Kullandıran krediler için belirlenen maksimum vade sasıyı ise 120 ay yani 10 yıl. Uygun faiz ve uzun vade koşullarının yanı sıra Yapı Kredi Bankası'ndan gelir durumuza göre 1 milyon liraya kadar konut kredisi kullanmanız mümkün.


Yapı Kredi Taşıt Kredisi

Yapı Kredi taşıt kredilerinde ise uygulanan faiz oranı yüzde 1,59 olarak belirlendi. Hem sıfır araçlar hemde 2. el araçlar için faiz oranında bir değişiklik yapılmıyor. Sıfır araçların nihai fatura değerlerinin fiyata göre belirli yüzdelik dilimler kredilendirilir iken, 2. el araçlar için kasko bedelinin tamam kredilendiriliyor. Her iki durumdada kredi kullanmak isteyen tüketiciler sunulan maksimum vade sayısı ise 48 ay olarak belirlendi. Yapı Kredi, artan otomobil piyasası koşullarında bazı markalar ile anlaşmalar yaparak daha uygun ve daha yüksek limitli krediler kullandırabilir. Bu durum sadece sıfır araçlar için geçerli.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi


Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredilerinde yüzde 1,75 faiz oranı belirlenmiş durumda. Verilecek kredilerin üst limitleri ise kredi puanınıza ve gelir durumunuza göre şekilleniyor. Şubeler gitmeden mobil bankacılık ile de kredi sağlayan banka bu yönü ile tercih ediliyor.  Kullanılacak ihtiyaç kredilerinde 50 bin lira limite kadar 36 ay, 50 bin lira ve üzeri için ise 24 ay vade oranı imkanı sunuluyor.