Yapı Kredi Uygun Faiz İle 200 Bin Liraya Kadar İhtiyaç Kredisi Veriyor!

Nakite sıkışan tüketicilerin ilk başvurduğu yerlerden olan Yapı Kredi 3 ay ertelemeli kredi kullandırıyor.

Kredi 11.10.2021 - 12:36 11.10.2021 - 12:36 Göksel Sarı

İhtiyaç kredilerine talebin artması bankaları değişik kredi çeşitleri hazırlamaya teşvik ediyor. Tüketiciler uygun faiz ile yüksek limitli kredi kullanımı talep etmeye başladığı için bankalar kredi limitlerini olabildiğince artırmaya başladı.

Yapı Kredi Bankası Limitleri Zorluyor

Bankalar ihtiyaç kredilerinde üst limitlerine de uygun faiz vermeye başlıyor. İhtiyaçların artması ve hazırda bulunan kredi paketlerinin vatandaşların bütün borç ve masraflarını genellikle karşılamıyor oluşu Yapı Kredi Bankası’nın dikkatini çekti. Bu duruma alternatif çözümler üreten banka, faiz oranlarında çok oynamalar yapmadan kredi limitlerini yukarı çekmiş durumda.

Kredinin Faiz Oranı Ve Vade Seçenekleri

Yapı Kredi Bankası düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyası için yüzde 1.75 faiz oranı ile kredi kullanma imkanı sunuyor. Ayrıca vade seçeneklerini Bankaları Denetleme ve Düzenleme Kurulunun belirlediği maksimum seviyelerde tutmaya devam ediyor BDDK’nın belirlediği vadeler göre, 50 bin liraya kadar olan bireysel ihtiyaç kredilerine 36 aya kadar vade imkanı sunulabilirken, 50 bin lira ve üzerindeki bireysel ihtiyaç kredilerine ise 24 aya kadar vade imkanı sunulabilir. Bu kurala göre maksimum olan 24 ay ve 36 ay vade sayılarını müşterilerine sunuyor.

İlk Taksitler 3 Ay Ertelemeli

Ayrıca Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvuru yapan kişilerin değerlendirmelerini yaparak onay verdikten sonra hesaplara kredi tutarlarını anında yatmaya başlıyor. Yatırılan kredi tutarlarının geri ödemelerinde de esnek davranan banka, ilk geri ödeme taksidini müşterisi istediği takdirde 3 ay sonra ödeyebiliyor. Bu durumda kullanılan kredilerin ilk taksitler gelecek yıla sarkıyor. Üstelik bu durumda yıl sonuna kadar güncellenmesi beklenen faiz oranlarından etkilenme gibi bir durum söz konusu olmuyor.

Bir çok avantajı ile tüketicilerin dikkatini çeken kredinin  tahsis ücreti ise kullanılacak olan kredi miktarının yüzde 0.5’i olarak belirlendi. Diğer tüm detayların Yapı Kredi şubeleri ve resmi web sayfasından öğrenilebildiği kredi ile yüksek tutarlı nakit ihtiyaçları karşılanabilir.