Vakıflar Genel Müdürlüğü Muhtaç Aylığı İle Her Ay 1125 TL'lik Yardım Eli Uzatıyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine muhtaç aylığı bağlıyor. Sosyal güvencesi olmayanlara destek sağlıyor.

Kredi 25.09.2021 - 10:30 25.09.2021 - 10:30 Serhat Karaman

Vakıflar Genel Müdürlüğünce, vakfiyelerde yer alan şartları sağlayan muhtaç, engelli,yaşlı ve anne veya babasını kaybetmiş yardıma muhtaç çocuklara  “Muhtaç Aylığı” ile yardım elini uzatıyor. Çeşitli devlet kurumlarının, belediyelerin, sivil toplum örgütlerinin, vakıfların ve özel şahısların yardım ve burs imkanlarını ihtiyaç sahiblerine kavuşturduğu gibi Vakııfar Genel Müdürlüğü (VGM) de her yıl yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara aylık bağlayarak yanlarında oluyor.

VGM Duyurdu

VGM’nin bağlamış olduğu muhtaç aylıkları ile bir nebzede olsa yüzleri gülen vatandaşların başvurularını yapabilmeleri ve onay aldıktann sonra her ay bu aylıktan faydalanabilmeleri için bazı şartlar mevcut. VGM resmi internet sitesinden yaptığı duyuru ile vakfiyelerde yer alan şartları yerine getiren kişiler aylık bağlanacağını bildirerek aylık bağlanma şartlarını da listeledi. Buna göre Vakıflar Genel Müdürlüğünün muhtaç aylığı kapsamında, annesi yada babası olmayan muhtaç çocuklar ile yüzde 40 ve üzeri engeli olan vatandaşlara yardımda bulunulacak. Aylığın bağlanma şartları ise şu şekilde belirlenmiş durumda:

Başvuru Şartları

●       Aylığa bağlanacak kişilerin hiçbir sosyal güvencesinin olmaması,

●       Herhangi bir gelir kaynağının olmaması veya aylığa bağlı olmaması,

●       Mahkeme kararı ile veya kanunla bakım altına alınmamış olması,

●       Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı tutarını geçmemesi,

Yukarida belirtilen şartlara uyan vatandaşlar başvurularını aylık başvurularını gerçekleştirebilirler. başvuru için gerekli olan belgeler ise muhtaç aylığı başvuru formu ve engelliler için özrünü ve derecesini belirten sağlık kurulu raporu.

Aylık Tutarı 1125 TL

Muhtaç aylığı talebinde bulunan vatandaşlar başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra engelli ise özrünü ve derecesini belirten sağlık raporu ile beraber ikamet ettiği ilin bağlı olduğu Vakıflar Genel Müdürlüğüne şahsen veya posta yolu ile göndererek başvuru yapabilirler. 2021 yılı için belirlenen muhtaç aylığı tutarı 1125 TL iken 2022 yılı için artması bekleniyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@