VakıfBank Yüzde 18.25 Hoşgeldin Faizi İle Mevduat Hesabı!

Vakıfbank Mobil Bankacılık ile hoş geldin faiz oranını arttırdı. Duyuru yayınlandı! İşte detaylar.

Ekonomi 25.09.2021 - 13:00 25.09.2021 - 13:00 Serhat Karaman

Yatırımcılar ellerinde ki nakit birikimi ve altınları, hem durdukları yerde enflasyona yenilmemeleri hem de daha güvenli bir biçimde sağlayabilmek adına bankaların mevduat hesaplarına yatırmayı tercih ediyor. Bu kapsamda yatırımcının gözü kulağı güncellenen mevduat hesabı faiz oranlarında. Elindeki mevduatı kazançlı hale getirmek isteyen vatandaş bankalar  arasında en yüksek faiz oranı verenleri yakalamaya çalışıyor.

Güncel Faiz Oranı

Geçtiğimiz günlerde de haberlerimizde yer verdiğimiz yüksek mevduat faizi veren bankalara bir yenisi daha eklendi. Her geçen gün mevduat faiz oranlarını güncelleme gereksinimi hisseden bankalar, faiz oranlarının yüksek olması ve müşteri sayılarını arttırmak için artık adete birbirleri ile yarışır hale geldi. Aslında özell bankalara göre daha yüksek faiz oranları vermesi ile değil de daha çok kredi imkanlarının fazlalığı ve faiz oranlarının çeşitliliği ile tanıdığımız kamu bankalarından VakıfBank, güncel mevduat hesabı faiz oranı ile ilgilerin odağı olmuş durumda.

VakıfBank Mobil Bankacılık üzerinden müşteri olanlara özel TL cinsinden 3244 günde yüzde 18.25 faiz oranı ile yüksek mevduat faizli kredi kampanyasını duyurdu. Kampanyadan faydalanmak isteyen yatırımcıların dikkat etmesi gereken hususlar ve kampanya koşulları şu şekilde:

Şartlar

●Müşteri olduğunuz andan itibaren 3 ay boyunca kampanyadan hesap açabilirsiniz.

●Mobil Bankacılık ile hesap açarak kampanyaya katılım sağlayabilirsiniz.


Hesabın Özellikleri

1 Mayısta hayata geçen uzaktan müşteri olma uygulaması kapsamında VakıfBank Mobil aracılığı ile Vakıfbank müşterisi olanlar, kendilerine özel sunulan avantajlı faiz oranından yararlanabiliyor. Ayrıca 1.5 Milyon TL’ye kadar tüm mevduatlar için geçerli kampanya kapsamında açılan mevduat hesaplarından vade sonu gelmeden para çekmek mümkün oluyor. Bu durumda kalan paranın vadesi bozulmuyor ve kalan miktar üzerinden hesap açılış faizi işlemeye devam ediyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre kampanyanın düzenlenme amacı, Türkiye ekonomisine sunduğu desteği daha da güçlü bir zemine oturtmak üzere mevduat tabanın genişletmek çalışmaları çerçevesinde tasarruf sahiplerine cazip koşullar olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@