Vakıfbank Beklenen Kredi Müjdesini Verdi! Faizsiz Kredi Kimlere Verilecek ve Şartları Neler?

Kamu Bankası olan Vakıfbank vatandaşı heyecanlandıracak bir açıklama yaptı. Bir süredir faizsiz kredi üzerinde çalışan bankadan arka arkaya müjdeler gelmeye başladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Kamu bankası olan Vakıfbank, vatandaşa kredi desteği verirken, faiz oranlarını gözetmeye ve vatandaşı zorlamadan ödeme seçenekleri sunmaya devam ediyor. Vakıfbank sıfır faizli kredi kampanyası için bir süredir çalışma düzenlediğini açıklamıştı.  

Faizsiz ihtiyaç kredisi almak için uzun zamandır beklenen haber geldi. Pek çok kişi aldığı kadar kredi ödemesi yapmak için faizsiz kredi seçeneğini araştırıyordu. Bu süreçte faizsiz ihtiyaç kredisi için Vakıfbank beklenen açıklamayı yaptı.

VAKIF KATILIM BANKASI ÜZERİNDEN HELAL KREDİ VERİLECEK

Vakıfbank ülkemizde en çok tercih edilen bankalarda birisi olarak ifade ediliyor. Kamu bankası olmasının yanı sıra ihtiyaç kredilerini 36 ay vadeli olarak veriyor. Vakıf Katılım Bankası üzerinden de faizsiz kredi almak isteyen vatandaşa helal kredi adı altında İslami koşullara uygun olarak kredi veriyor.

Faiz yerine kar payı uygulanıyor ve bu noktada yüksek faiz oranlarının işlemesi de engelleniyor. Kar payı sistemi ile hayata geçen bir uygulama olmasından dolayı dinimiz açısından da helal kredi olarak ifade ediliyor.

VAKIFBANK FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Vakıfbank Beklenen Kredi Müjdesini Verdi! Faizsiz Kredi Kimlere Verilecek ve Şartları Neler?2

Vakıfbank Katılım Bankası üzerinden faizsiz kredi almak için belirli şartları taşıyor olmak lazım. Özellikle emekli kredisi alacaklar, emekli maaşlarını mutlaka bankaya taşımaları gerekiyor. Emekli olmayanların ise aynı işyerinde en az altı ay boyunca sigortalı olarak çalışmaları gerekmektedir.

Vakıf Katılım ödemeleri kontrol altına almak için kredi sicili bozuk olan ve daha önce bankalarla sorun yaşamış olan kişilerle çalışmamayı tercih etmektedir. Vakıf Katılım üzerinden 36 ay vadeli olarak en fazla 100 bin lira limitli kredi kullanılmaktadır. Faizsiz kredi ile borç kapatma kredisi de alınabilir ve bu süreçte diğer tüm borçlar kapatılabilir.

HABERİ PAYLAŞ: