Vakıf Katılım Kolay Araç Almak İsteyenlere Özel Kredi Kampanyasını Açıkladı! Faizsiz Kredinin Şartları Neler?

Vakıf Katılım araç almak isteyenler için harekete geçti. Bu süreçte kolay ve faizsiz kredi almak için şartları açıkladı. İşte detaylar...

Kredi 02.02.2022 - 11:54 02.02.2022 - 11:54 Serhat Karaman

Araç fiyatlarının sürekli olarak artması vatandaşın büyük hayal kırıklıkları yaşamalarına neden oluyor. Bu süreçte nakit parası olmayan vatandaşlar çareyi bankalardan kredi çekerek borca girerek kredi almakta buluyorlar. Bunun üzerine otomobil kredileri oldukça dikkat çekmeye devam ediyor. 

Bankaların taşıt kredisi kampanyalarına ilgi yoğunken, pek çok vatandaş faiz oranlarının yüksek olmasından ve fazla ödeme yapmaktan çekindikleri için araç alma hayallerini ertelemeyi tercih ediyorlar. Ancak araç sahibi olmak günümüz şartlarında bir lüksten daha çok ihtiyaç halini aldı. Ancak pandemi, küresel çip sorunu ve döviz kuru bu süreçte yeni sorunlara neden olmaya devam ediyor. 

VAKIF KATILIM ARAÇ KREDİSİ KAMPANYASI DÜZENLEDİ

Son dönemlerde giderek ilgi gören faizsiz bankacılık sistemi, faiz ödemek istemeyen vatandaşların ilgi alanına girdi. Vakıf Katılım Bankası da bu bankalar arasında yer almaya başladı. Faizsiz bankacılık hizmetleri ile son dönemlerde kredi kampanyalarının sayısının giderek arttığı öğrenildi. 

Vakıf Katılım faiz yerine belirli bir oranda kar payı alarak kredi veriyor. Taşıt kredisi kampanyasının detaylarına bakıldığı zaman otomobil almak isteyen vatandaşlara özel olarak vade seçeceği 48 ay olarak belirlendi. Üstelik sadece sıfır değil, ikinci el araçlar için de kredi veriliyor. Ancak bankanın şartlarına göre ikinci el otomobillerin en fazla 10 yaşında olması gerekiyor. 

VAKIF KATILIM FAİZSİZ KREDİ DETAYLARI AÇIKLANDI

Vakıf Katılım Bankası tarafından düzenlenen taşıt kredisinin ardından başvuru yapmak isteyen vatandaşların gelir belgelerini sunmaları gerekmektedir. Adres tespitinin doğru bir şekilde yapılması için bir fatura, kimlik belgesi ve aracın faturasının da sunulması gerekmektedir. 

İkinci el otomobil alacaklar için aracın kasko bedelini gösteren bir faturanın gösterilmesi gerekmektedir. Aracın bedelinin belirli bir oranı kredi olarak veriliyor. Bu kişiye ve araca bağlı olarak yüzde 30 ile yüzde 70’lik kısmını kapsıyor. Araç kredisinde kar payı ise yüzde 1.69 olarak açıklandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@