Altın Yatırımcısı Dikkat! Ekonomist Emre Çayırlı Açıkladı! “Yükseliş Başlayacak”!

Uzmanlar tek tek açıklamaya başladı. Altın Fiyatları ne olacak? Altını etkileyen faktörler neler?

Finans 04.10.2021 - 15:11 04.10.2021 - 15:11 Göksel Sarı

Altına yatırım yapan veya altın ile borçlanan kişilerin gözü kulağı altın piyasalarında. hareketliliklerin ardı arkasının kesilmediği piyasalar yatırımcılar için içinden çıkılması zor bir hal alıyor. Bu durumlarda ise uzman bir görüş çoğu sis perdesinini aralanmasında yardımcı olmakta. Bu şekilde bir uzmanın görüşü ise ALB Forex Araştırma Müdürü Emre Çayırlı’dan geldi.

Dolar Altını Etkilemekte

Altın fiyatlarının geleceği hakkında yorumlarda bulunan Çayırlı yatırımcıları öncelikle panik havasındaa hareket etmekten kaçınmaya davet ediyor ONS altın ve gram altın hakkında yorumlarda bulunan piyasaların yakından tanıdığı uzman isim, Amerika Birleşik Devletlerinden gelen bazı verilerin altın fiyatlarını etkilediği görüşünde. ABD’de geçen hafta açıklanan hem haftalık işsizlik başvurusu verileri hemde Çalışma bakanlığının perşembe günü yayınladığı raporun dolar endeksinin gerilemesine sebep olduğu ve bu gerilemenin altın için bir miktar geri adım olduğunu söyleyen piyasa uzmanı, ons altının 1834 dolar seviyesinden başlayan düşüş trendinin tepki alımları ile beraber sona ereceğini düşünmekte.

Gram Altın

Piyasalar hakkında sağlam yrumları ile bilinen Emre Çayırlı, gram altın ile alakalı da değerlendirmelerde bulundu. Çayırlı “ Gram altın tarafında, dolar TL paritesine bağlı olarak değer kazancı devam edebilir. Düşüş trendini artık sonlandıran gram altın, 503 ve 508 lira olan direnç seviyelerini kırarak buralarda bir müddet kalıcı olmayı başarırsa, 492 lira seviyesi artık ana destek konumuna gelmiş olacak” ifadelerini kullandı.

Uzman Görüşü

Kendisine en çok altın ne olacak? Bozdurmalı mıyım? Beklemeli miyim? tarzında soruların geldiğini vurgulayan isim, “ Bu konuda kararı verecek olan kendinizin, fakat ben elimdeki altın varlıklarını arttırma yönünde hareket ediyorum. 515 lira seviyesinden sonra yıl sonuna kadar ani sıçramalar benim için şaşırtıcı bir durum olamaz” ifadeleri ile gram altın hakkındaki düşüncelerini bildirdi. Altın yatırımcılara bu tavsiyeler ile beraber kendi kararını vermelerinin en uygun seçenek olacağını da hatırlatan uzman, ilerleyen günlere terara değerlendirmeler yapacağını bildirdi.