Ünlü ekonomist Selçuk Geçer'den şaşırtan yorum: 1 saatte dolar 30 lira olabilir

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer elinde dolar olan ve dolar borcu olanları uyardı! Selçuk Geçer'in yeni videosu kapsamında yapılan uyarılarda dolar ile ilgili olan kısım dikkat çekti.

Finans 14.09.2022 - 13:26 14.09.2022 - 13:26 Serhat Karaman

Son yılların en çok konuşulan isimlerinden olan Selçuk Geçer yeni açıklamaları ile yine gündemin üst sıralarında yerini aldı. Başarılı ve ünlü ekonomist Selçuk Geçer dolar ile ilgili yaptığı sansasyonel yorumlar ile dikkat çekti.

Şahsi YouTube kanalı üzerinden açıklamalarda bulunan Geçer tarafından paylaşılan yeni video kapsamında vatandaşlara farklı uyarılar yapıldı. Elinde doları olan ve dolar borcu olanlar için yapılan uyarı kapsamında vatandaşlara çağrılarda bulunan Geçer'in yeni uyarıları dikkat çekti. Öte yandan Geçer, dolar ile ilgili iki farklı senaryonun altını çizdi.

Doların TL kuru karşısında değerinin artacağını her fırsatta dile getiren Selçuk Geçer bu sefer önce 19 TL daha sonra 30 TL uyarısı yaptı. Yeni videosu ile vatandaşlara seslenen ekonomist Selçuk Geçer tarafından dile getirilen sözler gündeme bomba gibi düştü. Diğer pek çok ekonomistin aksine sürekli olarak dolarda artış beklediğini dile getiren Selçuk Geçer'in yeni videosundan başlıca satır başları şu şekilde;

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DOLAR 19 TL OLABİLİR

Dolarda ilk hedefin 19 TL olduğunu dile getiren Selçuk Geçer bu bareme ilerleyen günlerde gelinebileceğini belirtti ve bunun sebeplerini açıkladı. 

"Dolarda 19 liraya hazır olun. Dolardaki ilk hedef 19 lira olacak. Bu seviyeye önümüzdeki günlerde gelirsek şaşırmayın. Dolar 27 Aralık'ta 12 liraya geldi. Ama bu artık olmayacak. Merkez Bankası o dönem 20- 30 milyar dolarlık bir para harcamıştı. Bu maceranın toplam süreci 5 ay. 5 ay içerisinden 12 liradan tekrar 18,20 liraya çıktı."

DOLAR 1 SAAT İÇİNDE 30 LİRA

İşte Selçuk Geçer'in gündeme düşmesinin en büyük nedeni olan o söz! Geçer yeni yayınladığı videoda doların 1 saat içerisinde 30 lira baremine ulaşabileceğini ve bunun için hazırlıklı olunması gerektiğini belirtti. Öte yandan Geçer, konuşmasında elinde dolar olan ve dolar borcu olan kişilere de uyarıda bulundu;

"1-2 saatlik olay. 1 saatte dolar 30 lirayı görebilir. Hazırlıklı olun. Dolar borcu olanları ve elinde dolar olanları uyarıyorum. Elinizdekilerden olmayın. İlerde çok pişman olursunuz." 

Bu sözleri kullanan Selçuk Geçer'in yeni videoları merakla bekleniyor ve Geçer'in konuya ilişkin yeni açıklamaları Haber Kredi adresinde yer alacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@