Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank tarafından başlatılan konut kredisi faiz indirimleri sonrasında yeni dönemde ev sahibi olmak isteyen vatandaşların düşük faizli konut kredisine ilgisinin son derece yoğun olduğu açıklandı. Özellikle son günlerde artan konut fiyatları karşısında yeni alternatifler aramaya başlayan birçok vatandaş tarafından kamu bankaları öncülüğünde başlayan kredi faiz indirimleri vatandaşların ilgisini çekmiş durumda. Merkez Bankası tarafından faiz oranlarının 100 baz puan geri çekilmesinin ardından kamu bankaları öncülüğünde gelen kredi faiz indirim haberleri önümüzdeki dönemde de vatandaşları memnun etmeye devam edecek gibi görünüyor. Kamu bankalarının yanı sıra birçok özel banka tarafından da başta konut kredileri olmak üzere birçok kredi türünde faiz indirim kampanyaları yapılmaya başladı.

Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank’tan Düşük Faizli Konut Kredisi

TCMB tarafından politika faizlerinin 100 puan aşağı indirilmesinin ardından üç kamu bankasından düşük faizli konut kredisi kampanyası geldi. Daha önceki dönemlerde de benzer bir indirim ile faiz oranlarını yüzde 1’in altına çeken bankalar, hem konut piyasalarının hareketlenmesine hem de birçok kişinin ev sahibi olmasını sağlamıştır. Merkez Bankası’nın son hamlesinin ardından üç kamu bankasından gelen indirim hamlesi ise yine vatandaşları memnun etti.

Konut kredisi faiz oranlarında indirime giden Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, 1 milyon TL altında krediler için %1,20, 1 milyon TL ve üzerindeki konut finansman taleplerinde ise %1,29 oranlarında faiz uygulama kararı aldı. Faizlerin düşmesinin ardından vatandaşların bu kredilere ilgisi de artmaya başladı.

Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu! Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu!

En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

Faiz indirim haberlerinin gelmesinin ardından bankalar da harekete geçti. Özellikle kamu bankaları öncülüğünde başlayan kredi faiz indirimleri vatandaşların ev sahibi olmalarında ciddi bir avantaj sunacak. En uygun  konut kredisi faiz oranlarına sahip bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şuan için başı çekmektedir.

Önümüzdeki dönemde ise Merkez Bankası tarafından faiz indirimlerinin devam edeceği sinyallerinin verilmesi ise düşük faizli kredi kampanyalarının da devam edeceğine işaret ettiği bildiriliyor. En uygun konut kredisi faizlerinden yararlanarak tüm vatandaşların düşük faiz oranları ile ev sahibi olması sağlanacak.