Türkiye'de En Çok Satan Otomobil Açıklandı! 1 Ayda Tam 10 Bin 335 Satış Yapan Marka!

Tüketiciler için önemli veriler ile bütçeye uygun ve yaygın kullanılan araçlar alınabilir. İşte o veriler

Finans 06.10.2021 - 15:30 06.10.2021 - 15:30 Göksel Sarı

Bir araç almak isteyenlerin ülkemizde dikkat ettiği bazı önemli noktalar var. Bu noktalar kişiden kişiye bazı değişimler göstersede orta gelirli kişiler için genel olarak, fiyatının uygun olması, yakıt tüketiminin mümkün olduğunca az olması, yedek parçasının uygun maliyetlerde olması ve sık sık arıza veren bir markayı tercih etmemek. Genel olarak  bu şartlar altında alımlarını yapan vatandaşlar tercihlerini eylül ayı içinde belirledi.

10 Bin 335 Fiat Marka Araç Satıldı

Otomobil distribütörleri derneği tarafından açıklama ile Eylül ayı ile alakalı otomotiv sektörü verileri açıklandı Bu açıklanan veriler arasında en dikkat çekeni ise ülkemizde en çok satılan markanın hangisi olduğu. Satışı yapılan markalar arasında en çok tercih edilen marka aylardır olduğu gibi Fiat oldu. Otomobil ve hafif ticari araç pazarın için geçerli olan bu veri ile eylül ayı içerisinde vatandaşların en çok tercih ettiği marka Fiat olurken satılan taşıt sayısı ise 10 bin 335 oldu. Bu da demek oluyor ki ülke genelinde eylül ayı içerisinde günde 345 Fiat marka otomobil satışı gerçekleştirildi.

Tercih Edilme Nedeni

Fiat markasının en çok tercih edilme sebepleri ise yeni otomobil alacak ve uygun piyasa fiyatlarını araştıran için örnek oluşturacak nitelikte. Yakıt tüketimi konusunda araç sahiplerinin ekonomilerini duşunan Fiat bu yönü ile çok tercih edilmekte. Ayrıca aynı segmentte olan bazı arabalar ile arasında fiyat farkının da belirgin olması da tercih edilme nedenleri arasında

Wolksvagen 2. En Çok Tercih Edilen Marka

Açıklanan verilere göre ise en çok satılan ikinci marka Wolksvagen oldu. Volkswagen marka araçlardan geçen ay ülke çapında 4 bin 30 satış işlemi gerçekleştirildi. Wolksvagen ise 2 bin 377 araç satış işlemi ile Japon markası Toyota izledi. Suziki ise son aylarda pazardaki payını büyülterek 566 araç satış işlemi ile en çok tercih edilen 4.marka oldu.