TOKİ Yüzlerce Konut ve Dükkan için Düğmeye Bastı! Satışlar Açık Artırma Usulü Yapılacak!

TOKİ ucuz konut ve dükkan sahibi olmak isteyen vatandaş için kolları sıvadı. Açık artırma yöntemi ile yapılacak satışlarda ucuz konut ve dükkanlar sahiplerini bulacak.

Ekonomi 28.09.2021 - 14:56 28.09.2021 - 14:56 Serhat Karaman

TOKİ ucuz konut satışları ile bilinirken bu sefer yeni bir adım atıyor ve büyük şehirlerde uygun fiyatlı konut ve dükkan satışları gerçekleştireceğini açıkladı. Büyük şehirlerin de içerisinde bulunduğu toplam 34 farklı ilde hem konut, hem iş yeri hem de arsa satışı gerçekleştirilecek. Satışlar bu süreçte açık artırma yöntemi ile yapılacak.

Satışa sunulan konutların özelliklerine göre yüzde 10, yüzde 20, yüzde 40 ya da yüzde 50 peşinat artı ile 60 ay vadeli olarak kolay ödeme seçenekleri belirlenerek ödemeler sorunsuz bir şekilde yapılacak.

TOKİ DÜKKAN VE KONUT SATIŞLARI İÇİN GERİ SAYIMI BAŞLATTI

TOKİ toplam 34 ilde uygun fiyatlı konut ve işyeri sahibi olmak isteyenler için harekete geçti. Açık artırma yöntemi ile gerçekleştirilecek olan bu satışların Ankara Bilkent Otel ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilmesine karar verildi.

Konut satışları için ise vatandaşı rahatlatmak adına vade oranları 180 aya kadar çıkarıldı. Pek çok ilde satılık konut olduğu belirtildi. İsteyen 120 ay vadeyle de konut satışı gerçekleştirebilecek.

AÇIK ARTIRMALI SATIŞI TARİHLERİ DE BELLİ OLDU

TOKİ Yüzlerce Konut ve Dükkan için Düğmeye Bastı! Satışlar Açık Artırma Usulü Yapılacak!2

TOKİ yeni dönemde yapacağı uygun fiyatlı satışlar için gerçekleştireceği açık artırma tarihlerini de açıkladı. Pek çok vatandaş uygun fiyata konut ve dükkan sahibi olmak için tarihleri bekliyordu.  

İlk açık artırmanın TOKİ yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 6 Ekim Çarşamba günü sabah 10:30’da yapılması bekleniyor. Bu satış için 144 adet konut bulunuyor. 7 Ekim Perşembe günü aynı saatte yapılacak olan satışlar için ise 96 adet işyeri müzayede ile sahiplerine ulaştırılmış olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@