TOKİ Tam 10 Bin Konutu Ucuza Satacak! 21 İlde Ucuz Konut Satışı Duyuruldu!

Ucuz konut müjdesi! Artan fiyatlara inat TOKİ ucuza konut satışını duyurdu.

Ekonomi 10.10.2021 - 15:58 10.10.2021 - 15:58 Göksel Sarı

Konut fiyatları aydan aya artmaya devam ederken ev almak isteyenler Toplu Konut idaresi Başkanlığı’nın yapmış olduğu konutları takip etmeye başladı. Yıllardan ülkenin dört bir yanında yaptığı konutlar ile dar ve orta gelirli aileleri uzun vadede ev sahibi yapan TOKİ 21 ilde 10 bin konut daha yapacak.

TOKİ Harekete Geçti

Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya kararlı olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. TOKİ tarafından ülke genelinde 10 bin konut yapılması ve uzun vadeler ile satılmasını sağlayacak önerge kabul edildi. Böylece alt gelir grubunda olan vatandaşları 2+1 ve 3+1 evler yapılarak satılacak.

10 Bin Konut İçin 21 İl Belirlendi

180 aya kadar vade imkanı da sunacak olan TOKİ, projeleri de duyurmaya başladı. Özellikle son dönemde artan kira ve ev fiyatları ile ülkede ciddi bir barınma sıkıntısı baş göstermeye başlamıştı. Yaşanan bu fiyat artışından en fazla etkilenen kesim ise alt gelir grubunda olan vatandaşlar olmuştu. Bu sorunu çözmek isteyen bakanlık ve TOKİ 10 bin konut için 21 ilde düğmeye bastı. İşte konutların yapılacağı iller şu şekilde: Adana, İstanbul, Erzincan, Eskişehir, Trabzon, Kars, Amasya, Bursa, Yalova, Sivas, Ankara, Hatay, Tekirdağ, Erzurum, Şanlıurfa, Denizli, Kastamonu, Tunceli, Düzce, Antalya ve Gaziantep.

Satış Ve Başvurular Devam Ediyor

TOKİ’nin hali hazırda bitirdiği projelerde mevcut. Bu projelerde yer alan konutlar ve işyerleri de satışa sunuluyor. TOKİ.gov.tr internet sitesi üerinden duyuruları yapılan satışlar için detaylı açıklamalar ve koşullar belirtilmiş durumda. Her ilan için aranan başvuru şartlar, satış fiyatları, başvuru yapılacak banka ve kriterleri de yine bu şekilde duyuruluyor. Konut sahibi olmak isteyenlerin dikkatle takip ettiği ilanlar bugüne kadar milyonlarca kişiyi ev sahibi yapmış durumda. Yeni projeleri de takip edenler başvurular için tercihlerin açıklanmasını bekliyor