Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar

TOKİ 250 bin sosyal konut, 1 milyon ilk evim arsa ve 10 bin adet ilk işyerim projesinde başvurular tüm hızı ile devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından yapılan son dakika açıklaması ile toplam başvuru rakamının 7 milyon adedi geçtiği açıklanmıştı. 

Başvuru sürecinin arsa ve işyeri için 7 Kasım 2022 tarihine kadar, konutlarda ise 31 Ekim 2022 tarihine kadar devam edeceği dev projede gözler kura tarihine çevrilmişti. Rekor seviyede başvuru yapılan projede sayının son başvuru tarihine kadar daha da artması bekleniyor. Son başvuru tarihi itibari ile beraber başvuru yapan kişiler hak sahiplerinin ne zaman belirleneceğini araştırmaya başlamıştı. 

TOKİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TOKİ 250 bin sosyal konut projesi hakkında son dakika açıklaması yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi TOKİ Başkanı Ömer Bulut kura çekimlerine başvuru tarihi biter bitmez hemen başlayacaklarını söyledi. Konu hakkında daha önce açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'da çekişlerin Kasım ayında başlayacağını duyurmuştu. 

Yapılacak olan kura çekilişleri Kasım ayının ilk haftası itibari lie başlayacak olup illere göre başvuru sayısına göre Mart ayının son haftasına kadar sürecek. 2023 yılının Mart ayına kadar tüm illerde kura çekilişleri planlanan program kapsamında sona erecek. Kura çekilişinde hak sahibi olarak belirlenen kişiler ile sözleşmeler imzalanarak konutların inşasına başlanacak.