TOKİ Satışlara Başladı! 1870 Konut Satışta! 425 TL Taksit İle Ev Sahibi Olunuyor!

TOKİ satışlarına hız verdi. Son günlerde satışlarda patlama yaşanıyor. Binlerce konut satışa çıkarıldı.

Finans 01.10.2021 - 16:30 01.10.2021 - 16:30 Göksel Sarı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ülke genelinde satışlarına hız vermiş durumda. İlanlar ile duyurulan satışlar için başvuru tarihleri ve şartları açıklandı. Yapılacak satışlar ile dar ve orta gelirli aileler için ev sahibi olmak artık hayal olmaktan çıkıyor.

1870 Konut Satılacak

Yaptığı konutlar ile özellikle dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan ve uzun vade de geşi ödeme seçenekleri sunun TOKİ, satış işlemleri ile de ilgi görüyor. Binlerce dar gelirli ailenin kilolardan kurtularak kendi evlerinin taksidini ödemek istemesi ile çalışmalarına hız veren kurum 6 ilde tanımadığı konutları satışa sundu. BU iller de toplam 1870 konut için satış gerçekleştirecek olan TOKİ, tüm detayları ve şartları ilanında duyurdu. Satıştaki projelere katılma bedeli olarak bin lira belirleyen kurum, konutları 118 bin liradan başlayan fiyatlar ile satışa sunuyor. İşte o konutlar ve bulundukları iller ile, diğer detaylar.

Konutların Konumu ve Fiyatları

●      Erzincan’da 351 konut satışta. Konut fiyatları 127 bin liradan başlıyor.

●      Erzurum'da 96 konut satışa çıkarıldı. Konut fiyatları 118 bin TL'den başlamakta.

●      İzmir’de 679 konut satışa çıkarıldı. Konut fiyatları 179 bin TL'den başlamakta.

●      Kocaeli’nde 429 konut satışa çıkarıldı. Konut fiyatları 210 bin TL'den başlamakta.

●      Muş’ta 444 konut satışa çıkarıldı. Konut fiyatları 193 bin TL'den başlamakta.

●      Şanlıurfa’da 314 konut satışa çıkarıldı. Konut fiyatları 164 bin TL'den başlamakta.

İndirim Kampanyası Da Devam Ediyor

Yukarıda listelenen satışı yapılacak uygun fiyatlı konutların yanı sıra TOKİ’nin indirim kampanyası da devam ediyor. Konut ve işyeri müşterilerine yönelik 20 Eylülde başlayan kampanyadan yararlanmak isteyenler 19 Ekime kadar başvurularını yapabilecekler. Bu kapsamda borcunun tamamını kapatmak isteyenler için yüksek indirim oranları uygulayan kurum, borcunun en az yüzde 25’lik kısmını kapatmak isteyenler de yüzde 22’lik bir indirim uygulamakta. Haziran ayında önce olan borçlar için geçerli olan kampanya ile alıcılar avantajlı konuma geçiyor.