Türkiye'nin en büyük sosyal konut projesi olarak hayata geçirilen 250 bin sosyal konut projesi için başvuru süreci tüm hızı ile devam ederken bugün itibari ile ilk evim arsa ve ilk işyerim başvuru ekranı açıldı. 7 Kasım 2022 tarihine kadar başvurusunu yapan kişiler taksit ödeyerek düşük fiyatlarla işyeri ya da arsa başvurusu yapabilecek. 

Başvurusu kabul edilen kişiler arasında yapılan kura çekimi ile işyeri ve arsa sahipleri belirlenecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından satışa sunulan işyeri ve arsalar için başvurular e-Devlet yanı sıra Ziraat Bankası ve Halkbank şubeleri üzerinden kabul edilecek. 

TOKİ İLK İŞYERİM BAŞVURU EKRANI! İŞYERİ BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi Vergi borcu olanlar için duyuru geldi! Borçların silinmesinde kapsam genişledi

TOKİ ilk işyeri başvurusu için ekranlar bugün yani 10 Ekim 2022 günü itibari ile başladı. Başvurular 7 Kasım 2022 tarihinde sona erecek. TOKİ ilk işyerim başvurusu bugün itibari ile il merkezlerinde Halkbank şubeleri üzerinden ilçe merkezlerinde ise Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılacak. 

toki işyeri arsa başvurusu

Türk vatandaşı olan, başvuru yapılacak olan il ya da ilçe nüfusuna kayıtlı olmak yada bu sınırlarda faaliyette bulunmak, başvuru yapılan tarih itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak, ustalık Belgesi, İşyeri Açma Belgesi, İlgili Oda Kayıt Belgesi, Vergi Levhası, ve e-Ticaret yapıldığına dair nace kodu v.b. bilgileri gösterir belgelerden en az birisine sahip olmak ve kendisi ya da eşine ait bir işyeri sahibi olmamak. İşyeri başvuru bedeli olarak 2 bin TL tahsil edilecek. Söz konusu ödemeler başvuru yapılan banka şubesine ya da Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerine yapılacak.