Ev kiraları ve konut fiyatlarında yaşanan rekor yükseliş sonrasında dar gelirli vatandaşın geçim derdi artarken ev sahibi olmak isteyen kişiler için sosyal konut projesi açıklanmıştı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafında hayata geçirilecek olan dev projede ilk etapta 100 bin adet olarak duyurulan arsa sayısı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimatın ardından 1 milyona çıkartılmıştı. 

Açıklanan rakam milyonlarca kişinin ev sahibi olma hayalleri daha da arttırırken projede 250 bin sosyal konut, 1 milyon arsa ve 10 bin işyeri için başvuru süreci resmi olarak tüm kategorilerde dün itibari ile başlamış oldu. Arsa başvurusu yapmak isteyen kişilerin merakla beklemiş oldukları illere göre arsa listesi de TOKİ'nin resmi sitesi üzerinden yayımlandı. İşte o liste... 

TOKİ İLK EVİM ARSA YERLERİ LİSTESİ 2022! ANKARA, İZMİR VE İSTANBUL'DA KAÇ ARSA SATIŞA ÇIKTI?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından 81 il genelinde satışa sunulan arsaların listesi de yayımlandı. Başvuru yapanların rekor seviyeye ulaşması ile sayılarda merak konusu olurken yayımlanan listede Ankara'da 100 bin, İstanbul'da 50 bin, İzmir'de ise 25 bin konut yapılabilecek arsanın satışa sunulduğu görüldü. 

ARSA LİSTESİ

En çok arsa satışı yapılacak olan il toplamda 100 bin arsanın satışa sunulduğu Ankara oldu. Konya 55 bin, İstanbul 50 bin, Gaziantep 45 bin ve Şanlıurfa 40 bin arsa satışı ile listede yine en çok arsa satışı yapılacak olan iller olarak üst sıralarda yer aldı. 

Kredi kartı kullanan milyonlar için BDDK önemli karar yayınladı Kredi kartı kullanan milyonlar için BDDK önemli karar yayınladı

toki arsa başvurusu

TOKİ İLK EVİM ARSA SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN, E-DEVLET BAŞVURUSU VAR MI?

TOKİ'nin ilk evim arsa başvurusu e devlet ve Ziraat Bankası şubeleri üzerinden de yapılabilecek. Başvuru yapmak isteyen kişiler kimlik numarası ve şifreleri ile sisteme girdikten sonra ana sayfada yer alan arsa başvurusu linkini tıklayarak açılan pencerede kendilerinden istenilen bilgileri girerek başvuru işlemlerini tamamlayabilecekler. 

toki arsa başvurusu e devlet

Projede başvurular 7 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek ve son başvuru tarihinin dolması ile kurum tarafından açıklanacak olan TOKİ kura tarihleri beklenmeye başlayacak. Kura takvimi ile hak sahipleri belirlenecek.