Son zamanlarda ev arayan pek çok vatandaş yüksek fiyatlar nedeniyle ev sahibi olma planlarını ertelemek durumunda kalıyor. Konut fiyatlarındaki artış vatandaşların ev sahibi olmalarına engel olurken pek çok vatandaş da bankalar tarafından sunulan destek ödemeleri ve finansmanları sıkı bir şekilde araştırıyor.

Gündemin en popüler konularından olan TOKİ sosyal konut projesi kapsamında sunulan 250 bin konut kampanyasından faydalanamayan ya da faydalanmamayı tercih eden vatandaşlar için bankalar tarafından konut kredileri peş peşe duyuruluyor. Vatandaşlar ise banka kuruluşları tarafından kendilerine sunulan bu kredi kampanyalarını sıkı bir şekilde araştırmaya devam ediyor. Pek çok özel banka kuruluşu tarafından sıklıkla sunulan kredi kampanyaları yenilenirken son olarak devlete bağlı olarak hizmet veren Ziraat Katılım tarafından bir kredi kampanyası geliştirildi.

Pek çok banka tarafından sunulmuş olan bu kredi kampanyalarında alınan 300 bin TL tutarındaki destek ödemeleri ortalama olarak 1 milyon TL üzerinde rakamlar ile ödeniyor. Ancak devlet bankası olan Ziraat Katılım tarafından sunulan kredi kampanyası kapsamında vatandaşlar cazip koşullar ile bu kredi kampanyasından yararlanabiliyor.

Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası'nın alt kuruluşlarından olan Ziraat Katılım tarafından geliştirilmiş olan konut kredisi kampanyası kapsamında vatandaşlara cazip koşullar altında ev sahibi olma fırsatı sunuluyor. İşbu kampanya kapsamında sunulan koşullar şu şekilde;

  • Kredi Tutarı: 300 Bin TL
  • Vade Süresi: 120 Ay
  • Taksit Tutarı: 6 Bin 589,34 TL
  • Faiz Oranı: 1,99%
  • KDV Tutarı: 0,00 TL
  • KKDF Tutarı: 0,00 TL
  • BSMV Tutarı: 0,00 TL
  • Toplam Geri Ödeme Tutarı: 790 bin 720,80 TL

Screenshot_10-1

Akbank müşterisi olana yüzde 0 faiz oranı ile 10 bin TL nakit avans verilecek! Akbank müşterisi olana yüzde 0 faiz oranı ile 10 bin TL nakit avans verilecek!

Bu koşullar altında sunulmuş olan konut kredisi kampanyasında belirtilen tutar ve oranlar 9 Ekim 2022 itibarıyla güncel olup değişiklik gösterebilecektir.