Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan sosyal konut projesi hamlesi ile milyonlarca kişi ev sahibi olmak için başvuru yapmıştı. Projede 14 Eylül 2022 tarihi itibari ile 250 bin sosyal konut projesi başvurusu başlarken bugün itibari ile ise ilk işyerim ve ilk arsam başvuru ekranı açıldı. 

TOKİ ilk işyerim başvurusu ve TOKİ ilk arsam başvurusu bugün itibari ile başlarken işyeri sahibi olmak isteyen ve üzerine kendi evini yapmak isteyen kişiler için arsa başvurusu da bugün itibari ile başladı. İşte başvuru şartları ve detayları... 

TOKİ İLK EVİM ARSA BAŞVURU EKRANI! İŞYERİ BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

TOKİ ilk arsam başvurusu bugün itibari ile başladı. 10 Ekim 2022 Pazartesi günü itibari ile başlayan başvurular 7 Kasım 2022 tarihinde sona erecek. TOKİ başvurusu e-Devlet üzerinden yapılacak. TOKİ e-Devlet başvurusu yanı sıra il merkezlerinde Halkbank şubeleri ilçe merkezlerinde yaşayan kişiler ise Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılabilecek. 

toki bavuru şartları
TOKİ İLK EVİM ARSA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kredi kartı kullanan milyonlar için BDDK önemli karar yayınladı Kredi kartı kullanan milyonlar için BDDK önemli karar yayınladı

İlk evim arsa projesine sadece Türk vatandaşı olan 18 yaş üstü kişiler başvuru yapabilecek. Aynı zamanda başvuru yapılacak olan arsanın yer aldığı ilde ikamet etmek ya da o ilçe sınırında ikamet etmek şartı aranacak. Başvuru yapacak olan kişilerin aylık gelir durumunun 16 bin lirayı aşmaması şartı aranırken arsa tahsis edilecek olan kişinin kendisi, eşi ya da velayeti altında olan çocuklara ilişkin ev yapmaya müsait arsaya veya herhangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesine karşılık olan arsa payına ilişkin tapu sahibi olmama şartı aranacak.