Toki 34 İlde 144 Konutu Açık Artırma İle Satıyor!

Yıllardır inşa ettiği konutlar ile bilinen TOKİ'den yeni gelişme. Açık artırma ile satış başlıyor.

Ekonomi 27.09.2021 - 20:00 27.09.2021 - 20:00 Serhat Karaman

Her yıl inşa ettiği binlerce konut ile dar gelirli vatandaşları ev sahibi olma hayaline kavuşturan Toplu Konut İdaresi (TOKİ); Açık artırma yöntemi ile bazı illere bazı konut ve iş yerlerini satışa çıkaracağını ilan etti. Satışa çıkarılacak konut ve işyerlerine teklif vermek isteyenler internet üzerinden de bu işlemi gerçekleştirebilecek.

İnternet Ortamında da Teklif Verilebilecek

Bugüne kadar milyonlarca insanı ev sahibi yapan TOKİ, kampanya, inşaat ve satışlarına devam ediyor. Açık arttırma yöntemi pek sık tercih edilmese de son zamanlarda TOKİ’nin konut ve işyerleri satışı konusunda tercih ettiği yöntemlerden birisi olmuş konumda. Açık artırma ile konut ve işyeri satışları 6 7 Ekim tarihlerinde TOKİ İstanbul Hizmet Binasında yapılacak. Açık arttırmada 34 ildeki 144 konutta satışa çıkarılacak. İstanda o gün bulunamayacak kişilerlerin “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden de açık arttırma katılmaları mümkün olacak.

6 7 Ekim Tarihleri Arasında Açık Artırma

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yaptığı duyuruda 34 ilde ki 144 konutun satışı amacıyla gerçekleştirilecek açık arttırmanın tarihini 6 ekim Çarşamba günü saat 10.30 olarak açıkladı. 96 adet satışa sunulacak işyerinin açık artırma tarihi ise 7 Ekim perşembe saat 10.30 olarak belirlenmiş durumda.

Konutların Bulunduğu İller

Açık artırmalar da satışa sunulacak 144 konutun bulunduğu şehirler ise şu şekilde:

Amasya Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya Malatya, Manisa, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak ve Yozgat. Bu illerde satışa sunulacak konutlara yüzde 25,40 veya 50 peşinat yatırımları ile 60 ay ile 180 ay arasında değişen vadeleri ile sahip olunacak.

Açık arttırma ile satılacak konut ve işyerleri hakkında detaylandırılmış bilgi TOKİ resmi internet sayfasında duyurular bölümünde ulaşılabilir durumda. açık arttırmaya vatandaşların ilgisinin yopğun olması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@