TOKİ 19 İlde 444 Arsayı Ucuza Satacak

Toplu konut idaresi satışlarına devam ediyor. türkiye genelinde yapılan satışlar ile yenşi projeler finanse ediliyor.

Finans 28.09.2021 - 21:30 28.09.2021 - 21:30 Serhat Karaman

Türkiye’de sosyal konut alanında 81 ilde orta ve dar gelirli vatandaşlara yönelik konut ve işyeri projeleri yapan kurum bu kez arsa satışı ile ilan duyurduç TOKİ bünyesinde bulunan çok sayıda arsa satışa sunuldu. Aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehirlerinde bulunduğu arsa yerleri Türkiye’nin 4 bir yanından alıcılarını bekleyecek. Konuyla ilgili TOKİ tarafından yapılan resmi açıklamada, "Konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 60 ay vadeyle sahip olunabilecek” ifadeleri kullanıldı.

19 Şehirde 44 Arsa

Toplu Konut İdaresi başkanlığı (TOKİ) türkiye genelinde 19 şehirde bulunan konut, ticaret merkezi, sanayi, turizm tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyonlarından oluşan 444 arsayı satışa çıkardı. Satış işlemi açık arttırma üzerinde yapılacak.

13 14 Ekim

Açık artırma usulü satış işlemi için ihale tarihi olarak 13 14 ekim tarihleri belirlendi. Belirtilen saatlerde yapılacak açık arttırma için ihale kayıt başvuruları saat sabah 8 de açılacak. İhale kapsamında satışı gerçekleştirilecek arsaların tamamı imarlı olarak sunuluyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının açık artırma ihalesi için belirlediği yer ise Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet binası belirlendi. Açık artırmalar 13 Ekim Çarşamba Günü saat 10.30 ve 14 Ekim Perşembe günü saat 10.30 olarak belirlendi.

Ayrıca emlaakmuzayede.com üzerinden çevrimiçi olarakta kayıt yaptırarak arsalar için teklif verilebilecek.

Şehirler

13 Ekim Çarşamba günü saat 10 buçukta yapılacak ihalede, Diyarbakır, Mardinİ Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Adana, Aydın, İzmir konumlarında bulunan arsalar satışa çıkarılacak. 14 Ekim Perşembe Günü 10 buçukta ki açık artırma da ise Ankara, Konya, Amasya, Elazığ, Giresun, Malatya, Manisa, Antalya ve Muğla’da belirlenen konumlardaki arsaların satışları açık artırma yöntemi ile yapılacak.

TOKİ son zamanlarda açık arttırma yöntemi ile daha fazla satış yapmaya başladı. Konut, arsa ve işyerlerinin satışları bu yöntem ile gerçekleştiriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@