Yükselen araç fiyatları nedeniyle vatandaş tüm umudunu yerli otomobil TOGG'a bağlarken konu hakkında bugün son dakika açıklaması yapan Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank umut veren açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Varan TOGG'un seri üretiminin 29 Ekim tarihinde başlayacağını açıklayarak "TOGG'un fiyatı, rakibi olan elektrikli araçlara göre çok ucuz olacak. Daha az bakım ihtiyacı ve masrafı olacak" diyerek fiyatının uygun olacağını söyledi. 

Yerli otomobil TOGG fiyatı ve teknik özellikleri ile merak konusu olmaya devam ederken yerli otomobilden önce piyasaya rakibi hızlı bir giriş yaptı. Sahip olduğu teknik özellikleri ile yerli otomobil TOGG'a rakip olarak gösterilen ve dünyanın en büyük otomotiv şirketleri arasında yer alan KİA tarafından üretilen KIA Niro EV modeli için ilk adımı attı. 

KIA NİRO EV 2022 MODELİ TÜRKİYE FİYATI AÇIKLANDI MI?

Dünyanın en çok satan otomotiv markaları arasında yer alan KİA tarafından satışa sunulan KIA Niro EV 2022 modeli için beklenen duyuru yapıldı. Elektrikli araba sahibi olmak istiyorum diyen kişiler için yapılan açıklamada C sınıfı segmentinde yer alan aracın özelliklerine yer verildi. Kia C segmenti SUV Niro modelinin tamamen elektrikli olan donanım paketinde Türkiye satışları başladı. 

kia niro

C-SUV sınıfının en çok satan modelleri arasına girmeye aday olan ve yerli otomobil TOGG'un en büyük rakibi olarak gösterilen KİA NİRO modelinde Türkiye satış fiyatı için başlangıç fiyatı 1 milyon 470 bin TL olarak ilan edildi. 460 km menzile sahip olan araç teknik özellikleri ile de göz doldurdu. 

kia 1

Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler? Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler?

Elektrikli Crossover 204 PS (150 kW) güç ve 255 Nm tork üreten elektrik motoru ile rakiplerine meydan okurken Kia Niro EV modeli sıfırdan 100 km hıza sadece 7,8 saniyede ulaşıyor.

kia 2

Aracın maksimum hızı ise 167 km/s olarak belirlendi. Kia Niro EV enerji tüketimi ise 16,2 kWsa/100 km olarak hesaplanırken aracın iç tasarımı ve sunduğu lüks özelliklerde elektrikli araba sahibi olmak istiyorum diyen kişilere hitap ediyor. Aracın şarj süresi ise AC 11 kW (3 faz) - 0 şarj süresi 6 saat 20 dakika olarak ilan edildi.