Dünyanın en iyi otomobilleri arasında yer alan pek çok otombildeimzası bulunan İtalyan marka Pininfarina, yeni çalışmalarla gelmeye devam ediyor.

A101 ucuz tablet satışına başladı! Xiaomi Mi Pad 5 kampanyası ile fiyatı ve özellikleri görenleri mutlu etti! A101 ucuz tablet satışına başladı! Xiaomi Mi Pad 5 kampanyası ile fiyatı ve özellikleri görenleri mutlu etti!

Togg için de çalışmış olan Pininfarina markasının asıl tanındığı marka ise İtalyan devi Ferrari. Ferrari için pek çok tasarım yapmış olan Pininfarina isimli markanın şimdi de Tesla rakibi bir otomobil için çalışmalar yaptığı belli oldu.

foxconn-un-yeni-elektrikli-otomobili-ortaya-cikiyor-model-b154459_0

Pininfarina markası tarafından hazırlanmış olan yeni otomobil markasının tasarımı dikkat çekti. Ancak aracın tasarımından çok aracın kim için üretildiği daha çok dikkat çekti. Pininfarina tarafından hazırlanmış olan bu otomobil Amerikan teknoloji devi Apple'ın Çinli üretici markalarından Foxconn için üretildi.

Tesla markası karşısında rakip olmak için hazırlanmış olan otomobil modeli Model B modelinde araç üzerinde Foxconn markasının yer almaması da dikkat çekti. Şirketin otomobil pazarına giriş yapacağı bu araç modelinde tercih ettiği isim ise Foxtron oldu.

pininfarina-nin-foxconn-icin-tasarladigi-elektrikli-hatchback-model-b-7759-1

Ön kısımda yer alan şerit halindeki neon çizgisel far tasarımı,alt kısımdaki parçalı ızgara tasarımının yanı sıra kameralı ince yan aynalar da dikkat çekiyor. Henüz özellikleri hakkında bilgi paylaşımı yapılmamış olan ve tasarıı ilk kez görülen Pininfarina imzalı Foxtron Model B isimli otomobil modelinin SUV ile Hatchback arasında bir görünüme sahip olması da dikkat çekiyor.

Aracın jant kapaklarında Tesla modellerinden alışkın olduğumuz bir görüntü bizleri karşılarken ayrıca arka sinyal farları ise dikkat çekti.

Aracın sinyal farlarında yer alan sağa ve sola yürüme ikan animasyonu görenleri mutlu etti. Tasarımı ile büyüleyen bu otomobilin ayrıca kapı açma mekanizmaları ise içeriye gizlenmiş durumda olması ile modernliği üst seviyelere taşımış durumda.

pininfarina-nin-foxconn-icin-tasarladigi-elektrikli-hatchback-model-b-7759-2

Henüz hakkında çıkış tarihi ya da fiyat bilgisi bulunmayan otomobil ile ilgili gelişmeler anlık en son haber olarak Haber Kredi adresinde paylaşılacak.