2022 yılının son ayları içine girilmişken teknolojik atılımlar da devam ediyor. Dijital devrimin gelişi olarak nitelendirilen pek çok yenilik insanların hayatına girmeye devam ederken son olarak elekrikli otomobil kullanımı da büyük ölçekli olarak arttı.

Uzun yıllardır Toyota ve Renault gibi dev markalar tarafından üretilen Hybrid adı verilen elektrikli ve içten yanmalı motora sahip otomobil modelleri pek çok kişi tarafından tercih edilmişti. Öte yandan i3 ve i8 isimli elektrikli otomobil modelleri ile alman devi BMW'de dikkat çekmişti.

Son olarak Elon Musk'ın Tesla'sı elektrikli otomobil tartışmalarına noktayı koymuştu. Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla markasının altında üretilen otomobil modelleri pek çok kişinin dikkatini çekerken ülkemizde resmi olarak satışı olmamasına rağmen pek çok kişi tarafından farklı yöntemler ile araçlar alınmaya başladı.

Elektrikli otomobiller ile doğayı korumak ve ekonomik olarak da tasarruf sağlamak isteyen pek çok kişi şimdiye kadar elektrikli otomobilleri tercih ederken Türkiye'nin üreteceği yerli ve milli otomobiller de elektrikli motorlar ile çıkış yapacak olması ile dikkatleri üstüne çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan elektrikli motora sahip yerli otomobiller olan TOGG modelleri için pek çok kişi heyecanlı bekleyişini sürdürürken bugün MİGROS tarafından yapılan bir açıklama dikkat çekti.

Zincir market Migros tarafından yapılmış olan açıklama ile MİGROS marketlerin bulunduğu lokasyonlarda elektrikli otomobiller için şarj üniteleri kurulacağı belirtildi.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiri ile Migros'un marketlerinin olduğu alanlara elektrikli şarj istasyonları kuracağı bildirildi. Migros tarafından yapılmış olan duyuru şu şekilde;

"Şirketimizin faaliyet gösterdiği lokasyonlarda elektrikli araçlara elektrik enerjisi temininin sağlandığı şarj ünitesi ve istasyonlarının kurulması, şarj ağı ve şarj istasyonlarının işletilmesi ve şarj hizmetinin sunulması amacıyla, yeni bir anonim şirket kurulmasına karar verilmiştir.

Söz konusu hizmetlerin verilebilmesi için alınması gereken yasal izinler için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu dahil gerekli başvurular yapılacaktır.

Yeni şirket Migros Ticaret A.Ş.'nin 0 bağlı ortaklığı olacak olup, nakden ödenecek olan kuruluş sermayesi ise 4.500.000 TL olacaktır.

Togg ve Ferrari tasarımcısı şimdi de Foxconn için otomobil tasarımı yaptı! Foxconn Model B özellikleri, Türkiye fiyatı Togg ve Ferrari tasarımcısı şimdi de Foxconn için otomobil tasarımı yaptı! Foxconn Model B özellikleri, Türkiye fiyatı

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz."

İşbu açıklamanın dışında henüz başka bir açıklama bulunmuyorken sosyal medya platformlarında pek çok kullanıcı bu hareketin TOGG'un piyasaya çıkış tarihi olan 2023 yılı öncesi hayata geçirilmesini beklediklerini belirtti.